Recenzia: Slúchadlá SONY MDR – 1R kvalitné highend slúchadlá

V týchto dňoch som od spoločnosti SONY dostal na testovanie slúchadlá z ich najvyššej modelovej rady. Konkrétne sa jedná o model SONY MDR-1R. No a ako tento model vyzerá a ako hrá sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn

Dizajn modelu slúchadiel SONY MDR-1R pôsobí naozaj veľmi kvalitne a luxusne. Ono nie len tak pôsobí ale kvalitný naozaj aj je.  Pri slúchadlách SONY MDR -1R totiž v SONY dbali na to aby slúchadlá nie len dobre vyzerali, ale hlavne aby boli čo najkvalitnejšie spracované.

Keďže sa jedná o uzatvorené slúchadlá, je dôležité aby sa dali na hlave používať dlhodobo pohodlne. O to sa stará veľmi kvalitné polstrovanie, ktoré vás na ušiach netlačí, a vaše uši budú ako vo vatičke.

Tak isto je dôležité, aby rám slúchadiel nebol pri dlhodobom nosení veľmi na obtiaž. Rám slúchadiel SONY MDR-1R je zhotovený z veľmi kvalitného ľahkého materiálu, a tak nehrozí, že by vás slúchadlá na hlave po niekoľkých hodinách tlačili. Tu musím SONY pogratulovať, pretože skĺbili dizajn s ergonómiou na výbornú. No a to je pri slúchadlách veľmi dôležité.

A ako je to s káblami ?  V dodávke dostanete k slúchatkám dva druhy káblov. Jeden je klasický jack pre vaše stereo. Druhý kábel je potom špeciálne dizajnovaný tak aby bol kompatibilný s vašim iPhone, iPadom, či iPod touch.

Obsahuje totiž aj diaľkové ovládanie zo zabudovaným mikrofónom a tým pádom môžete slúchadlá využiť ako klasický headset. Výmena káblov prebieha veľmi jednoducho. Proste len jeden vytiahnete zo slúchadiel a zasuniete doň druhý.

Ako slúchadlá hrajú ?

No a dostávame sa k najdôležitejšej časti recenzie, ktorá asi zaujíma každého z vás. Jedna vec je ako slúchadlá vyzerajú. Druhá však je ako vlastne hrajú.

Reporduktory slúchadiel SONY MDR – 1R s rozsahom 4 Hz až 80 kHz a s impedanciou 48 ohm pri 1Khz sú vďaka systému HD Drive unit veľmi dynamické. Výšky a stredy podávajú veľmi kvalitne a veľmi pekne.

Trocha sa mi však zdalo, že podanie basov nebolo úplne také ako by som očakával a mohlo byť o voľačo lepšie. Ale samozrejme toto je čisto subjektívny dojem.

Pokiaľ sa jednalo napríklad o podanie ženských  vokálov, tak tie sa v týchto slúchadlách počúvali skutočne veľmi dobre.

Mužské vokály som odskúšal napríklad na spevákovi Tay Zondayovi, ktorý má neuveriteľný hlas, a aj tu sa slúchadlá SONY MDR – 1R pochlapili a hals podali krásne čisto.

Záver

Čo dodať na záver ? Ak hľadáte kvalitné slúchadlá pre váš iPhone, iPad či iPod, a ste zástancami klasických slúchadiel, ktoré vám pekne zakryjú celé uši, určite sa po SONY MDR – 1R poobzerajte.

Prekvapia vás svojou ľahkou konštrukciou, a aj kvalitným prevedením zvuku, a vaše uši v nich budú ako v perinke.

Cenovo sa tieto slúchadlá pohybujú na hranici 200 Eur. Viem je to veľa, ale treba uznať, že SONY tu vyrobilo naozaj veľmi kvalitný model slúchadiel.

 

 

1 názor na “Recenzia: Slúchadlá SONY MDR – 1R kvalitné highend slúchadlá

Nie je možné pridávať komentáre.