Recenzia: Reproduktory Microlab Solo 2C

V týchto dňoch som testoval celkom zaujímavé reproduktory od spoločnosti Microlab. Konkrétne sa jednalo o stereo systém Microlab Solo 2C. No a teraz sa na tento zaujímavý 2.0 systém spoločne pozrieme a trocha si ho predstavíme. Takže poďme na to priatelia.

 Dizajn

Dizajnovo sa jedná o veľmi elegantný 2.0 systém. Samotné reproduktory sú vyhotovené z dreva, čo už samo o sebe zaručuje kvalitný zvuk. V jednom z reproduktorov je okrem samotného reproduktora zabudovaný aj zosilovač a zdroj, ktorý napája oba reproduktory, tak isto je na zadnej strane hlavného reproduktora aj dvojica stereo vstupov pre dve zariadenia, ktoré možno k reproduktorom napojiť.

Okrem toho jedna z reprobední obsahuje aj bassreflex  Reproduktorom okrem iného dostanete aj jednoduchý diaľkový ovladač. Týmto ovladačom regulujete hlasitosť, basy, výšky, prepínate vstupy a samozrejme stlmujete reproduktory na jedno stlačenie tlačidlom mute.

 Výkon a ako mi to celé znelo 

Reproduktory Microlab Solo 2C sú zaujímavé nie len jednoduchým elegantným funkcionalistickým dizajnom, ale aj svojim RMS výkonom, ktorý dosahuje celkom príjemných 60Watt RMS, teda 30Watt na každý reproduktor. Možno sa to niektorým audiofilom bude zdať ako trocha biedna hodnota, ale verte či nie aj 60 Watt RMS výkonu vie narobiť slušné haló. Ok to je výkon, ale ako je na tom zostava s podaním výšok a basov ?

Výšky zostava reprodukuje veľmi dobre, avšak ak máte radi basy, možno sa vám bude zdať, že by zniesli ešte trocha lepšie podanie ako je. Na druhej strane si však treba uvedomiť. že toto je  2.0 zostava, ktorá nemá aktívny samostatný subwoofer.  Takže aký je môj záverečný pocit s týchto reproduktorov ?

 Záver

Reproduktory Microlab Solo 2C sú veľmi elegantne riešené a dizajnovo vydarené reproduktory. Tak isto majú celkom solídny výkon o sile 60 Watt RMS výkonu. Reprodukcia výšok je na výbornej úrovni avšak basy by možno zniesli ešte o voľačo lepšiu reprodukciu, ale to je samozrejme aj dosť subjektívny pocit.

Tak či onak, ak hľadáte reproduktory do vašej izby, alebo k PC a stačí vám prevedenie systému v zostave 2.0, myslím že by ste mohli uvažovať aj nad reproduktormi Microlab Solo 2C