Recenzia: PlayStation 3 Slim

V týchto dňoch sa mi do rúk dostala na testovanie herná konzola PlayStation 3 Slim. Jedná sa o najnovšiu generáciu tejto konzoly a my si ju teraz spoločne predstavíme trocha bližšie.

Balenie

Konzolu obdržíte zabalenú v celkom rozmernej krabici, na to že konzola samotná až taká rozmerná nie je, Okrem samotnej konzoly sa v balení nachádza bezdrôtový ovladač, elektrický kábel , video kábel a USB kábel. Nič viac nič menej. Ja ssom na testovanie ku konzole dostal ešte dva herné tituly. A síce Grand Turismo 5 Prologue, a InFamous. Osobne ma viac upútala hra InFamous, na ktorej budem aprezentovať vlastnosti PS3.

DSC_0001

Takže čo všetko nájdeme na konzole ?

V prednej časti konzoly sa nachádza štrbinová BluRay mechanika. Áno čítate správne, žiadne CD, žiadne DVD ale rovno BluRay. Aj testovaná hra InFamous bola dodávaná na BluRay disku. Hneď pri mechanike sa nachádzajú dve tlačidlá a to tlačidlo Power a tlačidlo Eject. Na ľavo vpredu sú potom nenápadne elegantne maskované dva USB porty pre pripojenie ovládača. Ak však máte bezdrátovú verziu ovládača, porty použijete akurát na jeho nabitie. Na zadnej strane konzoly potom nájdete miesto pre zapojenie elektrického kábla, Máme tu aj miesto na zapojenie LAN kábla no a samozrejme nesmie chýbať ani HDMI port, pre pripojenie k moderným TV príjmačom ako je napríklad SONY Bravia, fuj to je ale okatá reklama.

DSC_0004

DSC_0007

A čo že sa stará o grafiku audio a tak vôbec ??

O perfektné zobrazenie v hrách sa v PS3 stará jednak procesor zvaný Cell taktovaný na parádnych 3,2Ghz, K tomu si pripočítajme grafický procesor RSX ktorý je taktovaný na 550 Mhz s maximálnym možným rozlíšením 1080i alebo 1080p a zvuk vo formáte 5.1 Digital, tak dostaneme herné zariadenie s celkom brutálnym výkonom. K tomu si ako úložisko dát prirátajte 160GB HDD a dostávate naozaj zaujímavú hernú konzolu.

DSC_0010

Ako sa na tom hrá ?

Osobne sa mi na konzole nehrá veľmi dobre, keďže som starý PCčkár odchovaný na hrách pre PC, ale pri PS3 som si hranie titulu InFamous skutočne užíval. Možno som mal tak trochu šťastie, že som mal zároveň s konzolou na testovanie aj televízor SONY Bravia, a tak som si konzolu mohol užiť v HDMI a s kvalitným zvukom naozaj na plno. Hra sa mi tiež celkom pozdáva a tu niekde by sa malo povaľovať aj video, ktoré ukazuje čo SONY PS3 dokáže, Trochu som si musel zvykať na ovládač s Forcefeedbackom, ale hranie bolo po chvíli naozaj vcelku fajn.

Takže čo dodať ?

SONY PS3 slim je skutočne veľmi podarená herná konzola. V spojení s kvalitným HD televízorom, Vám zaručí výborný herný zážitok z mnohých titulov. Ak by som mal pvedať za seba, tak veru celkom ma tá konzola začala zaujímať, a ak budete mať možnosť, tak vám odporúčam ju aspoň vyskúšať.

3 názory na “Recenzia: PlayStation 3 Slim

  1. "V prednej časti konzoly sa nachádza štrbinová BluRay mechanika. Áno čítate správne, žiadne CD, žiadne DVD ale rovno BluRay. Aj testovaná hra InFamous bola dodávaná na BluRay disku." …Kurva, to je ale novinka!?…to vážne žiadne CD ani DVD???…a ešte aj samotná hra na BR disku??….NEVERIM!!!

Nie je možné pridávať komentáre.