Recenzia: Notebook HP G62

V týchto dňoch sa mi vďaka spolupráci s e-shopom Guroo.sk dostal do rúk jeden z najnovších notebookov spoločnosti HP. Konkrétne sa jedná o model HP G62, a tak sa na tento model pozrieme trocha bližšie.

Balenie a Dizajn

V krabici od notebooku HP G62 sa okrem samotného 15,6 palcového notebooku nachádzal ešte adaptér, nejaké tie prospekty, a obligátna užívateľská príručka. Nič viac nič menej. Dokonca v balení nenájdete ani žiadne systémové, či recovery CD, keďže všetko je elegantne riešené formou druhej partície na disku. Ako vidno výrobcovia čoraz častejšie prechádzajú na akési zmenšovanie obsahu vecí v krabici. Ešte nedávno tu totiž boli doby, keď ste v krabici okrem notebookov nachádzali aj množstvo CD či DVD. Ok poďme sa však pozrieť na dizajn tohto 15,6 palcového krásavca.

V poslednom čase sa výrobcovia poučili, aj čo sa týka povrchovej úpravy notebookov. Nie inak je tomu aj pri HP G62. Nenájdete tu žiaden lesklý povrch, ani podobnú šialenosť, ktorú máte za chvíľu ako daktyloskopické múzeum. Povrch notebooku je totiž pokrytý elegantnou striebornou textúrou. Poďme sa teraz pozrieť aké možnosti nám HP G62 ponúka, čo sa týka mechaník a portov.

DSC_0008

DSC_0011

Notebook HP G62 ponúka naozaj slušné množstvo rôznych portov, a tak na ľavej strane nájdeme  jeden D-SUB, jeden HDMI, dva USB porty LAN port, a jednu čítačku kariet podporujúcu okrem klasických SD aj MS MMC a XD karty. Na pravej strane nájdeme Lightscribovú DVD-RW mechaniku a ďalší USB port. Takže ako vidno možnosti zapojenia najrôznejšieho príslušenstva sú viac ako bohaté.

DSC_0015

 

Teraz sa trocha pristavím pri klávesnici, na ktorej sa inak veľmi dobre písalo. Vďaka tomu že má veľmi nízke a oddelené klávesy jemne dizajnovo pripomína klávesnice, aké poznáme z notebookov od Apple. Avšak napriek tomu, že je notebook dostatočne veľký, neobsahuje numerickú klávesnicu. Ako bonus je však na ľavej strane séria tlačidiel, na uľahčenie kancelárskej práce. Jednak je tu tlačidlo na zapnutie kalkulačky, ďalej tu máme tlačidlo na spustenie webového prehliadača, mailového klienta, prehrávača médií či na tlačenie dokumentu. Občas sa mi však stávalo, že som si omylom stlačil tlačidlo na spustenie kalkulačky, keďže je celkom dosť blízko klávesy CTRL A čo touchpad ?

DSC_0013

Touchpad je na notebooku HP G62 riešený veľmi zaujímavo. Jeho najviditeľnejšie prvky sú totiž dve tlačidlá, zvyšok touchpadu akoby dizajnovo splýva zo zvyškom celého notebooku, a ohraničený je len náznakovo. Avšak touchpad má aspoň podľa mňa jedno malé mínus. Keď som chcel kliknúť presnejšie na ikonu, tak bolo treba vyvinúť trocha viac sily,a išlo to trocha stuha.

DSC_0012

Audio

Zaujímavou súčasťou tohto notebooku sú reproduktory. Nie sú totiž umiestnené niekde na spodnej časti notebooku, ale pokrývajú celú hornú časť tesne nad klávesnicou čo napokon uvidíte aj na videu v závere článku.No  a na moje prekvapenie znejú veľmi dobre. Ono napokon to potvrdzuje aj výrobca ALTEC Lansing, ktorého logo je umiestnené na reproduktoroch.

 

Ok toľko k dizajnu ale čo výkon na čom to frčí ?

Notebook HP G62 má veľmi dobrú konfiguráciu. AKo CPU bol zvolený procesor Intel Core i3 na taktovacej frekvencii 2,13 Ghz. Notebook je ďalej osadený 4GB RAM a 500GB HDD. V modeli ktorý som mal k dispozícii bol predinštalovaný operačný systém Windows 7 Home Premium 64Bit. Len škoda že výrobca takúto zostavu neosadil trocha lepšou grafikou od ATI, prípadne Nvidia, ale použil klasiku Intel GMA HD. Myslím si že táto karta trocha kazí výkon celej zostavy. Inak by sa dal notebook použiť aj na hranie Graficky náročnejších hier. Samozrejmosťou je v notebooku HP G62 Wifi či Bluetooth, ktoré sú dnes už štandard v každom notebooku, a tak ani nemá zmysel sa im v recenzii nejako zvlášť venovať.

Tak a teraz tu mám niečo pre tých ktorý túžia po presných špecifikáciách notebooku.

 

Modelový rad:    G60
Operačný systém:  Windows 7 Home Premium
Typ procesora Intel Core i3
Taktovanie procesora (GHz):2.13
Pamäť RAM (GB): 4
Kapacita pevného disku (GB):500
Typ pevného disku:HDD
Grafická karta: zdieľaná
Veľkosť displeja:15.6
Rozlíšenie displeja: WXGA (HD) 1366 x 768
LED podsvietenie displeja:áno
Druh optickej mechaniky:DVD-RW
Integrovaná web kamera:áno
Card Slot:nie
Wi-Fi:áno
Bluetooth:áno
Čítačka pamäťových kariet:áno
HDMI:áno
D-SUB:áno
FireWire:nie
Numerická klávesnica:nie
TV Tuner:nie
Možnosť rozšírenia o Docking Station:nie
Hmotnosť notebooku: 2.5
Formát displeja: 16:9

 

Záver

Notebook HP G62 je veľmi elegantným notebookom. Ak nehľadáte nejaký malý notebook na cesty, ale skôr notebook do domácnosti na prácu, sledovanie filmov, či  hranie nenáročných hier, je  notebook HP G62 pre vás ako stvorený. Multimediálny zážitok umocnia kvalitné reproduktory ALTEC Lensing. O´kvalitný obraz pri sledovaní filmov , či k vašej práci sa zas postará 15,6 palcový displej s LED podsvietením. Myslím si že za cenu 625 €, je Notebook HP G62 veľmi seriózna voľba.

3 názory na “Recenzia: Notebook HP G62

  1. čo sa týka textúry vobec sa mi nezachytava ale poviem vam mam ho uz dva roky a po čase sa začal strasne prehrievať, a bez nabíjačky vydržal ako novy asi tak hodinu a pol co je podla mna dosť málo kupila som si ho na prednášky a ked sme mali štvorhodinovku bola som pekne povedane v prdeli … teraz vydrží bez nabíjačky asi desať minút a k tomu hraniu hier hravam len the Sims a ako sa pri tom dokáže prehriať no neverila som zozačiatku… o a aby som nezabudla hučí hlavne pri hrách ale aj ked sa zapína je ako fén … Toď vše k Hp G62 určite to nebol dobrý kauf ako sa hovorí.

  2. Mne príde akosi nie veľmi praktická tá textúra kde opieraš ruky, keď píšeš… Na jednej strane sa to síce nešmýka, ale na druhej – otázka, ako to bude vyzerať po pol roku používania – predpokladám, že sa tam asi dosť zachytáva špina… Nemal si ten pocit?

  3. Mne príde akosi nie veľmi praktická tá textúra kde opieraš ruky, keď píšeš… Na jednej strane sa to síce nešmýka, ale na druhej – otázka, ako to bude vyzerať po pol roku používania – predpokladám, že sa tam asi dosť zachytáva špina… Nemal si ten pocit?

Nie je možné pridávať komentáre.