Recenzia: Notebook ROG Strix Scar 17

V týchto dňoch sa tak trocha vraciam k recenzovaniu, a prvou recenziou je recenzia notebooku ROG Strix SCAR17. A tak sa teraz naň spoločne pozrieme.

Vopred však musím povedať, že s kolegyňou sme mali na testovanie predprodukčný model, a tak sa nebudeme tak úplne venovať celkovému dojmu z výkonu, keďže v tomto prípade sa do finále ešte niektoré veci môžu zmeniť, a sú takzvane subject to change :).

Pozrieme sa teda najprv na technické parametre a konfiguráciu v akej sa notebook dodáva, a potom sa pozrieme na jeho celkový dizajn.

Technické parametre

Keďže sa jedná o herný notebook z rodiny ROG, je jasné, že to nebude žiadny slimák, ale dosť nadupané herné delo.

A začneme rovno procesorom. V tomto notebooku nájdeme Intel Core i9 taktovaný na 2,4GHz s možnosťou pretaktovania až na 5,3 GHz

Procesoru zdatne sekunduje výkonná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 Super s technológiou ROG boost a 8GB video pamäte , čo je na notebook už veľmi slušné delo.

Takáto kombinácia už ale potrebuje dosť RAM a výkonné disky, a tak tu môžete mať až 32GB RAM, a 1TB SSD disk vo formáte M2.NVME v PCI slote. A inak sloty.

Čo sa týka slotov je tento notebook vybavený veľmi slušne. Nechýba tu 3x USB 3.2 generácie. 1X USB-C. Tak isto tu nájdeme aj jeden HDMI port na pripojenie externého monitora, a samozrejme aj LAN port.

Nami testovaný model mal veľmi kvalitný 300Hz IPS displej odozvou 3ms, čo je pre hranie hier na notebooku výborné, a úplne v pohode. Našťastie bol displej matný, a tak nehrozí, že by sa vám v ňom odrážalo slnko, a bránilo Vám tak v hraní povedzme na vašej terase na záhrade, počas leta.

Dizajn

Poďme sa však teraz povenovať dizajnu tohto notebooku, kktorý je na jednej strane veľmi elegantný, zároveň sa ukazuje ako veľmi praktický a efektívny, až na pár drobností.

Začneme tentoraz zadnou stranou notebooku, kde sú umiestnené tie najdôležitejšie porty. A tak tu nájdeme USB port, USB-C port, HDMI a LAN port. Samozrejme nechýba ani zásuvka na napájací adaptér.

Toto umiestnenie portov je fajn, lebo nie je nič horšie, ak vám kábel adaptéra trčí napríklad z boku tela notebooku, kde kvalitne zavadzia.

Ďalšie dva USB porty nájdeme potom na ľavej strane notebooku, kde sa nachádza aj vstup pre slúchadlá, a čítačka SD kariet. Pravá strana ostáva prázdna, bez portov.

Notebook dostal do vienka plnohodnotnú klávesnicu s numerickým blokom a dostatočne veľký touchpadom. Avšak tu mám ku klávesnici menšiu výhradu.

Tá smeruje ku kurzorovým šípkam, ktoré sú na môj vkus trochu malé, a príliš natlačené na seba. Áno poviete si, že všetci aj tak hrajú na WSAD, ale poznám ľudí, čo stále radšej hrajú na šípkach, a toto usporiadanie by mohlo trocha vadiť. Tak isto tu nájdeme aj rad multimediálnych kláves a štýlové vypínacie tlačítko. A samozrejme ako inak nesmie chýbať ani RGB podsvietenie, ktoré si môžete nastaviť na každú klávesu samostatne.

Záver

Čo dodať na záver? Keďže sa jednalo o predprodukčný model, nebolo by férové ho nejako finálne hodnotiť, a tak si ešte chvíľu počkajme aj na finálnu verziu, ktorá sa k nám hádam dostane na testovanie.

Tak či onak, sa jednalo o zaujímavý kus železa, v podaní ROG, a myslím si, že hráči, ktorý fandia herným notebookom, sa majú skutočne na čo tešiť.