Recenzia: Nokia Lumia 925 štýl a výkon v jenom balení

V týchto dňoch som mal možnosť testovať ďalší model spoločnosti Nokia z radu Lumia. Tentoraz sa jednalo o veľmi zaujímavý kúsok. Konkrétne šlo o model Lumia 925. A čo ma na tejto Lumii tak zaujalo si povieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn

Lumia 925 vychádza dizajnovo z ostatných telefónov radu Lumia. A tak ako aj pri ostatných Lumiách, aj tu nájdeme na pravej strane telefónu všetky dôležité ovládacie prvky. Zapínaním telefónu počnúc, cez ovládanie hlasitosti až po spúšť fotoaparátu. Na vrchu nájdeme potom slot na sim kartu  a jack pre slúchadlá.

Prednej strane potom dominuje veľmi kvalitný AMOLED displej s technológiou PureMotion HD, veľkosťou 4,5 palca a rozlíšením 760×1280 pri 334 ppi. Treba povedať že obraz je naozaj veľmi kvalitný a veľmi verní je v tomto prípade aj podanie farieb.

Na zadnej strane nájdeme potom už len optiku 8,7 Megapixelového fotoaparátu, ktorý je schopný natáčať aj Full HD video. No a samozrejmosťou je potom stabilizácia obrazu, či blesk.

A čo je na tejto Lumii také dizajonovo iné, že som to v úvode spomínal.  Tak napríklad dôležitou zmenou je materiál. Zadný kryt je síce stále s polykarbonátu. Avšak bočné steny telefónu vrátane ovládacích tlačidiel sú vyhotovené z hliníka. Neviem či je to aj vďaka tomu, ale oproti ostatným telefónom Lumia, sa mi zdala Lumia 925 neuveriteľne ľahká, až som sa miestami bál, že mi vypadne z ruky.

Nokia Lumia 925Balenie Nokia Lumia 925

Na čom to celé beží, a kam s dátami ?

Nokiu Lumia 925, tak ako ostatné Lumia telefóny poslednej doby, poháňa operačný systém Windows Phone 8. Ako procesor je v Lumia  925 použitý dvojjadrový procesor Quallcom Snapdragon taktovaný na frekvencii 1,5 Ghz, čomu zdarne sekunduje 1GB RAM.

Ukladací priestor má kapacitu  16GB bez možnosti rozšírenia microSD kartou. Avšak myslím si, že 16GB postačí bohato každému.

Záver

Nokia Lumia  925 je podľa môjho názoru asi jednou z najelegantnejších Lumií.  Je to hlavne vďaka použitému hliníku, ktorý Lumii dodáva istý štýl a reprezentatívnosť.

Tak isto je Lumia 925  napriek temer  5 palcovému displeju veľmi ľahká, čo je určite veľké plus. Samozrejme ani tu nechýba možnosť bezdrôtového nabíjania telefónu. Ak teda máte radi Lumie, a hľadáte reprezentatívnejší model, myslím, že Lumia 925 je tá pravá voľba.