Recenzia: Myška MSI Cluch GM 60 Gaming mouse

V týchto dňoch som mal možnosť testovať celkom zaujímavú myšku od spoločnosti MSI, nazvanú Clutch GM60 Gaming Mouse, a my sa na ňu teraz spoločne pozrieme

Dizajn a ergonómia.

Dizajnovo sa jedná o veľmi zaujímavý kúsok. Totiž na spodnej strane myšky sa okrem senzora nachádza páčka na uzamykanie odpojiteľného USB kábla, ku ktorému sa ešte vrátim. Následne t máme optický senzor poskytujúci rozlíšenie až 10800 DPI, a ktorý je skutočne veľmi rýchli, a rmyš s takýmto senzorom reaguje skutočne bleskovo.

Úplne vzadu sa potom nachádza hliníkový plát s logom MSI Gaming, ktorý ukrýva závažia, ktoré môžete ľuboovoľne vymieňať.

Ďalej sa tu nachádza 7 tlačidiel a jedno scrollovacie koliesko, ktoré je veľmi presné. Nad ním nájdete tlačidlo na prepínanie DPI, a prepnutie DPI následne signalizujú LEDky v blízkosti tlačidla.

Zvláštnosťou myši sú však jej bočnice a aj samotná vrchná časť. Tieto tri veci sú totiž plne customizovateľné. Ak vám teda napríklad nevyhovujú široké bočnice, nie je problém ich pomocou magnetov vymeniť za menšie bočnice, a vrchnú časť myšky trocha prispôsobiť, a nasadiť menší kryt.

V MSI týmto originálnym prístupom zabezpečili, že myška bude vyhovovať pravdepodobne temer každému, a môžete si ju prispôsobiť presne podľa vašich potrieb.

Ako býva zvykom, aj táto myška je vybavená RGB podsvietením, koré už dnes zrejme nesmie chýbať nažiadnom hernom príslušenstve.

Samozrejme nechýba ani dodávaná aplikácia, kde si nastavíte všetky potrebné parametre, od RGB podsvietenia,až po DPI.

A ako sa s myškou hralo? 

S testovanou myškou sa hralo naozaj výborne. Reakcie senzora boli naozaj veľmi rýchle, a vôbec som mal z myši celkom  fajn pocit. Teda až na jednu malú drobnosť.

A teraz sa dostávam znovak odpojiteľnému USB káblu. Občas sa mi totiž stávalo, že sa kábel uvoľnil, a myška zrazu vyletela kurzorom do stropu, čo je pri hre veľmi nežiaduce. Myslím, že odpojteľný kábel si MSI mohlo odpustiť.

Čo dodať na záver?

MSI modelom MSI Clutch GM 60 prinieslo na trh celkom zaujímavú modifikovateľnú myšku, s veľmi presným a kvalitným senzorom, ktorej slabinou je však odpojiteľný USB kábel.

Ak však táto vec neprekáža, môžem vám túto myšku tak či onak vrelo odporučiť, pretože sa s ňou hralo skutočne výborne.