Recenzia: Monitor Dell S2340T Multidotyk s pár pripomienkami

V týchto dňoch som dostal na zápožičku celkom zaujímavý montiro spločnosti Dell. Jedná sa o multidotikový monitor, z najnovšej modelovej rady spoločnosti Dell, a to konkrétne o model Dell S2340T.  No a my si tento multidotikový monitor teraz detajlnejšie prestavíme.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná o skutočného elegána mezdi monitormi. Napokon dizajn monitorov Dell je známy, a popravde osobne sa mi ich štýl dosť páči.. Tento monitor som dostal v 23 palcovom prevedení. Chvíľu som ostal prekvapený po  otvorení krabice, pretože monitor v nej bol zložený temer do podoby akéhosi stolíka. Áno čítate správne. Tento monitor sa dá sklopiť až do takej miery, že pripomína akýsi konferenčný multidotikový stolík. Toto sa Dellu myslím skutočne podarilo, a takéto rozoženie monitora si viem predstaviť napríklad v TV pri komentovaní športových prenosov, kde by komentátori priamo na monitore zakresľovali rôzne zaujímavé situácie, tak ako to poznáme napríklad z hokeja.

Ďaľšou zaujímavou položkou monitora, je taká na prvý pohľad običajná vec akou je jeho podstavec. Avšak, kto trocha pozná monitory značky Dell, ten vie, že tu nie je nič običajné. V základni totiž nájdeme niekoľko USB 3.0 portov, s toho jeden sa používa na napájanie monitor pri funkcii multi touch, HDMI port, DisplayPort, Gigabitový Ethernet port a porty na slúchadlá a mikrofón.

Na vrchu  monitora z rozlíšenim 1920×1080 potom tróni webkamera, a dvojica mikrofónov. No a na pravej strane sa potom nachádzajú klasické tlačidlá pre pohyb v OSD menu a pre nastavovanie monitora. Jedno malé mínus však musím smerovať na prevedenie panela. Neviem ktorého génia napadlo dať tam lesklý panel. Ja viem je to efektné a tak. Ale ak máte monitor umiestnený tak, že vám naň ráno svieti slnko, našený veľmi nebudete.

Funkcia Multitouch

Ako som už spomínal, recenzovaný monitor je vybavený podporoou funkcie multitouch, a to až desať prstov naraz. Táto funkcionalita sa osvedčí napríklad pri prezeraní fotografií z dovolenky, kde si vďaka aplikáciam môžete fotografie ľubovoľne otáčať a zväčšovať. Tak isto sa multitouch osvedčí pri ovládaní nového Windows 8, ktorý priam kriči po ovládní dotykom, namiesto ovládania myšou. Viem si, ale predstaviť takéto využitie monitora aj v prostredí televízneho vysielania, či už športu, alebo spravodajstva.

Avšak s použitím multitouch narazíte, ak  používate operačný systém Mac OS X. Počas môjho testovsnia, totiž neexistovali žiadne ovladače pre tento monitor, ktoré by multitouch pod Mac OSx rozchodili. Tak isto bohužiaľ nefungovala ani webkamera. Dúfam však, že sa situácia pod  Mac OS X zlepší, ak teda Mac OS X rovno apriori nezamieta multitouch ovládanie. A to som sa celkom tešil na luxusné strihanie videa v iMovie. Škoda škoda. Ale užívatelia Windows, potažmo nových Windows 8 rozhodne nebudú ľutovať, a multitouch si užijú na plno.

 Záver

Monitor Dell SV340T je celkom zaujímavým produktom spoločnosti Dell v oblasti multidotikových zariadení.Využijú ho hlavne užívatelia operačného systému Windows, keďže pod Mac OS X zatiaľ nie sú ovládače. Poteší bohatá výbava portov na základni, a tk isto káblov v zákldnom balení. Menej už poteší lesklé prevedenie tohto inak skvelého monitora, pretože ak vám naň ráno svieti slnko je to dosť drsné. Tak či onak v konečnom dôsledku je tento monitor celkom dobrou voľbou pre fanúšikov značky Dell a pre tých, čo si chcú na plno užiť multitouch aj na svojom PC.

 

Technické špecifikácie zariadenia

Maximálne rozlíšennie:
Full HD 1920 x 1080 at 60 Hz
Pomer strán:
16:9
Jas: (typical)
270 cd/m2
Správa farieb:
Color Gamut: 82%4
Color Depth: 16.7 millionov farieb
Kontrast:
1,000:1
8 million:1 (Max Dynamický kontrast)
Max pozorovcí uhol: 
(178° vertical / 178° horizontal)
Odozva
8 ms
Typ panelu:
In-plane switching, Glossy
Panel Backlight:
LED light bar system

 

4 názory na “Recenzia: Monitor Dell S2340T Multidotyk s pár pripomienkami

  1. Braňo nehnevaj sa, ale toto naozaj nie je recenzia. Nemáš tu spomenuté takmer nič. Nemáš tu ani len aký typ obrazovky to je (TN/IPS), nemáš tu svietivosť a kontrast, nemáš tu nejaký – akýkoľvek test – či už hier na odozvu, alebo test kvality prevedenia farieb. To, že si monitor užijú používatelia Windowsu nie je predsa stanovenie cieľovej skupiny! Kde je cena? Kde si monitor môžem kúpiť? A navyše toľko chýb, ako si spravil v tomto článku, to som dávno nevidel, niektorým vetám prakticky nerozumiem… Rob s tým niečo. A kritiku ber ako dobré rady na zlepšenie sa do budúcnosti.

    • Ahoj no herné testy nečakaj lebo už nehrávma riadne dlho. Skôr som ho testova pre office prostredie. Chyby som hádam ako tak vymlátil, technické špecifikácie som samozrejme doplnil, to máš pravdu pri monitore ich celkom treba. Čo sa týka ceny a dosptupnist ani nikde inde v recenziách neuvádzam kde možno dostať. Neviem či to uvádza aj dakto iný ak ano budem pridávať aj ja samozrejme.

      • Ja sa s tebou hádať nebudem, za tým, čo som hore napísal si stojím. Ak čítam recenziu, rád by som sa dozvedel čo najpodrobnejší pohľad na danú vec a to zahŕňa aj hry. Nemyslím, že je náročné stiahnuť nejakú hru (aj na Mac) a chvíľu ju testovať. Cena je v každej recenzii. Btw vlastné fotky nič?

        • Vlastne fotky tentoraz akosi nevysli a foťák mam jemne zodchnutý momentálne to čo odfotil iPhone moc publikovateľné nembolo teda. Samozrejme inak dávam vlastné fota…

Nie je možné pridávať komentáre.