Recenzia: Mipow PowerCube 8000 váš smartphone na steroidoch

V týchto dňoch som dostal od Easystore.cz na testovanie celkom zaujímavé zariadenie. Jedná sa o zariadenie Mipow PowerCube 8000 a my si o tomto zariadení teraz povieme niečo bližššie.

Dizajn a o čo vlastne ide ?

Spoločnosť Mipow je známy výrobca tak rečeno energetických doplnkov pre našich elektronických miláčikov. Nie inak je to aj pri produkte Mipow PowerCube 8000. Ak hádate, že sa jedná o externú batériu pre naše tablety a smartphony, tak hádate správne. Táto PowerCube disponuje ohromnou kapacitou 8000 mAh. Batériu som dostal v hnedej farbe.

Zariadenie ako také je elegantne dizajnované, a všetky potrebné konektory máte hneď po ruke. A aké konektory tu vlastne nájdete. Nájdete tu jednak veľmi elegantne schovaný konektor s ktorého pomocou nabijete iPhone 4 4S či starší model iPadu, ktorý ešte nepoužíval Lightning konektor.

Hneď vedľa tohto konektora sa nachádza tlačidlo pomocou ktorého celú PowerCube aktivujete. Vedľa vypínača nájdete klasický USB konektor.  Pomocou tohto konektora nabijete napríklad nové iPady, či iPhone5 pripadne akýkoľvek iný smartphone. Vedľa klasického USB nájdete potom už len microUSB, toto však neslúži na nabíjanie zariadení, ale na nabíjanie PowerCube samotnej.

Na vrchu PowerCube potom nájdete už len elegantne maskované kontrolky stavu batérie, ktoré nie je na prvý pohľad vidno, a ukážu sa len po stlačení vypínača. Treba priznať, že PowerCube je trocha ťažšie zariadenie ako je zdravé, avšak na druhej strane kapacitu 8000 mAh musel výrobca dakam natlačiť, a nutne sa musela dajako prejaviť. No a ako sa PowerCube 8000 ukázala v praxi ?

PowerCube v praxi

Keďže som sa minulý týždeň zúčastnil na dvoch celodenných eventoch TechDays a CloudCamp, a iPhone som okrem iného používal aj ako kameru, tak PowerCube 8000 prešla veľmi praktickým testom priamo v teréne.

Treba uznať, že prešla so cťou. Tak napríklad mi na TechDays, po natočení keynote ostalo zo 75 percent batérie necelých 20 peercent. Za pomoci PowerCube 8000 som si však iPhone 4S v pohode dobil. A ešte PowerCube stihla zachrániť aj kolegu novinára.

PowerCube síce disponuje možnosťou simultáneho nabíjania dvoch zariadení súčasne, avšak túto možnosť som dáko nemal prečo vyskúšať.

PowerCube 8000 tak isto pomohla aj nasledujúci deň na CloudCampe. Tam držala pri živote nie len môj iPhone, ale aj kamarátov smartphone.

Možno niekoho odradí trocha vyššia váha zariadenia. Ale ak si zoberiete, že vám PowerCube 8000 na takýchto akciách celkom zachráni váš smartphone, tak je v rámci užitočnosti akceptovateľná aj vyššia váha zariadenia.

Záver

Mipow PowerCube 8000 je veľmi užitočné zariadenie, ktoré vám v situáciách ako sú najrôznejšie eventy veľmi pomôže, keďže dnešným smartphonom dochádzajú batérie neskutočným tempom.

Niekoho však môže odradiť trocha vyššia váha zariadenia, Avšak mylsím, že to radi prehliadnete, keď si uvedomíte, ako veľmi vám môže PowerCube 8000 pomôcť.

Ak vám teda nevadí trocha ťažšie zariadenie, a hľadáte doplnkovú batériu s vysokou kapacitou, myslím že práve PowerCube 8000 je tá správna voľba.