Recenzia: Logitech Ultra Thin Keyboard mini

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavú klávesnicu pre iPad mini. Konkrétne sa jedná o Logitech Ultra Thin Keyboard mini. No a teraz sa na ňu pozrieme trocha bližšie

Dizajn

Dizajnovo je klávesnica Ultra Thin Keyboard mini spracovaná naozaj veľmi elegantne. Čas kde je priamo klávesnica, je vyrobená z veľmi pevného a elegantne vyzerajúceho plastu. Hneď za klávesnicou sa nachádza akási priehradka, do ktorej zasuniete váš iPad mini, ktorý sa prichytí pomocou magnetu. Treba povedať, že iPad mini drží naozaj veľmi pevne a spoľahlivo.

Na konci tela klávesnice sa potom nachádza magnetický pánt, ktorý dôverne poznáme z obalov Smartcover. O ten iPad uchytíme, a tak nám klávesnica súčastne poslúži ako Smartcover pre iPad mini.

Na pravej strane tejto elegantnej miniatúrnej klávesnice nájdete potom už len prepínač pre zapnutie a vypnutie, microUSB port pre nabíjanie klávesnice, no a tlačidlo pre párovanie klávesnice s iPadom. Zadná časť je potom vyrobená z veľmi elegantne spracovaného hliníka.

 

Funkcie a komfort písania

Dizajn však hlavne pri klávesnici nie je všetko. Celkom som bol zvedavý ako s mojimi väčšími prstami budem písať dlhšie texty. Určite nemožno očakávať, že budete na tak malej klávesnici písať všetkými desiatimi. Tak isto možno troch azaskočí riešenie, keď je klávesa Capslock kombinovaná s písmenom A a Capslock sa vyvoláva cez fn klávesu.

Klávesy samotné sú spracované veľmi kvalitne, dokonca aj kurzorové klávesy sa napriek tomu, že sú na seba značne natlačené dajú celkom dobre používať. Jasné že to nie je komfort plnohodnotnej klávesnice, ale dá sa na tom pracovať celkom dobre. Problém môžu mať muži z väčšími prstami.

Čo trocha pri týchto klávesniciach zamrzí je absencia slovenskej diakritiky. Respektíve verzie klávesnice so slovenskými znakmi. Aj napriek tomu že píšem temer denne, mal som celkom problém pátrať po pamäti, kde je ktoré naše písmeno.

Poďme sa však pozrieť aj na ďalšie možnosti tejto klávesnice. Klávesnica ponúka po stlačení fn klávesy a patričnej klávesy na klávesnici napríklad možnosti pridávania, či uberania hlasitosti.

Tak isto môžete spustiť internetový prehliadač, či napríklad ovládať prehrávanie hudby na vašom iPad mini. Klávesnica taktiež obsahuje špeciálnu klávesu, pomocou ktorej sa rýchlo dostanete na úvodnú obrazovku vášho iPadu.

Záverom

Klávesnica Logitech Ultra Thin Keyboard mini, je určite zaujímavým, a elegantným skombinovaním Smartcover púzdra a klávesnice pre iPad mini. Avšak ako všetko na svete má aj toto zariadenie niektoré svoje zápory.

Niekomu napríklad môže prekážať veľkosť kláves, či to , že kurzorové klávesy sú príliš na tesno pri sebe. Tak či onak sa však jedná o celkom zaujímavý kúsok príslušenstva.

Ak teda hľadáte klávesnicu pre iPad mini,a spomenuté možné zápory vám neprekážajú poobzerajte sa aj po tomto riešení. Zabijete tak dve muchy jednou ranou, získate elegantnú klávesnicu aj obal zároveň.