V týchto dňoch som mal možnosť testovať high end smartphone od spoločnosti LG nazvaný jednoducho LG G2.
Hneď na úvod vám musím povedať, že mobil ma prekvapil hneď niekoľko krát. A ako sa s mobilom pracovalo sa dozviete v nasledujúcej recenzii.
Dizajn
Dizajn smartphone LG G2 je prvá vec, ktorá ma na ňom prekvapila. Nech som sa pozeral na LG G2 ako som len chcel, nenašiel som na bočných stranách mobilu žiadne tlačidlá, žiadne ovládacie prvky proste nič, čistý dizajn, ktorý na jednom boku narúšal len slot pre sim kartu v štýle iPhone.
Na spodnej strane sa potom nachádzajú stereo reproduktory a microUSB port na nabíjanie mobilu a komunikáciu mobilu s PC či notebookom. No a na vrchu nájdete už len konektor na pripojenie handsfree, či slúchadiel.
Prednej strane následne dominuje veľký až 5,2 palcový full HD displej s rozlíšením 1920x1080p. Nad displejom nájdete kameru z rozlíšením 2,1 Megapixel a reproduktor. No a teraz sa dostávame k tej na moje prekvapenie zaujímavej zadnej časti.
V LG si totiž povedal, že trocha zaexperimentujú a možno aj zariskujú. A ako povedali tak aj urobili. A tak sa na zadnej strane okrem výkonného 13 Megapixelového fotoaparátu, ktorý je schopný nahrať aj video vo Full HD rozlíšení, nachádzajú aj všetky ovládacie prvky mobilu, ktoré som márne hľadal po bokoch.
Ak mám byť úprimný, tento štýl ovládania je veľmi neštandardnou záležitosťou. Totiž prvý týždeň mi celkom trvalo než som si zvykol, že je hlasitosť a odomykanie obrazovky vzadu. Jasne odomknúť obrazovku môžete aj ťuknuťím na displej. Ale človek stále akosi podvedome hľadá na boku tie tlačidlá.
Tým nechcem povedať, že toto ovládanie je vyložene zlým krokom. Len niekomu bude dlhšie trvať, než si na tento štýl ovládania zvykne, a niekomu nemusí sadnúť vôbec. ale inak je to celkom zaujímavé riešenie. Poďme sa teraz mrknúť ako je na tom LG G2 čo do výkonu.
Tak na akom železe to vlastne frčí?
V LG sa s modelom LG G2 naozaj nebabrali. Pri displeji použili najnovší IPS LCD a treba povedť, že na podaní farieb je to skutočne znateľné.
Ako procesor je tu použitý veľmi výkonný štvor jadrový Krait 400 taktovaný na luxusných 2260 Mhz. Chipset je potom klasika Snapdragon 800 od Qallcommu. Tento už aj tak brutálny výkon dopĺňa 2GB RAM. A celý mobil potom beží n aAndroide 4.2.2
Ako je na tom úložisko? Pri LG G2 máte na výber s dvoch možností. A to 16GB či 32GB. Pri takomto high end mobile môžme rovno zabudnúť na nejaké rozširovanie pomocou SD karty.
Dôležitou otázkou pri dnešných mobiloch je aj životnosť batérie. Tá v LG G2 má kapcitu 3000 mAh čo je už celkom pekné. Osobne som mobil v bežnej prevádzke nemusel nabíjať deň a pol.
Aj keď záleží čo je u koho bežná prevádzka. Samozrejme ak sledujem video či hrám hry je to trocha menej. A propo hry na tie som skoro zabudol.
O grafické orgie v hrách sa v tomto mobile stará grafický chip Adreno 330, a je to naozaj poznať. V pohode som si zahral aj závodné hry ako Real Racing, Či Asphalt 7
Čo dodať na záver?
Poviem to otvorene, smartphony od LG ma doteraz dáko nedokázali nadchnúť. Popravde ani sám neviem čím to je spôsobené.
Modelom LG G2 si však u mňa spoločnosť LG napravila meno, a LG G2 sa mi osobne veľmi páčil. Vedel by som si ho veselo predstaviť ako svoj primárny telefón.
Ak teda hľadáte vhodnú inšpiráciu na blížiace sa Vianoce, je možno aj LG G2 vhodným tipom pre Vás.