Recenzia: Lenovo Legion Y920 herné delo pre fajnšmekrov

V posledných  týždňoch sme mali s kolegyňou možnosť testovať jednu chuťovku od spoločnosti Lenovo,  a síce 17 palcového výkonného krásavca Lenovo Legion Y920. A ako to celé dopadlo a ako sa na notebooku hralo?

Dizajn

Ako vždy sa najprv pozrieme na dizajnovú stránku veci. Lenovo Legion Y920 je veľmi pekne spracovaný 17 palcový notebook. Po odokrytí veka tu nájdete veľmi kvalitný 17 palcový 1920x1080p IPS displej. A ten je skutočne veľmi kvalitný, s veľmi dobrými pozorovacími uhlami.

Pod displejom sa nachádzajú veľmi kvalitné reproduktory, ktoré hrajú na pomery notebooku skutočne výborne. Potešilo príjemné podanie basov, ale aj výšok.

Čo sa týka klávesnice, je tu  veľmi kvalitne spracovaná klávesnica s plnohodnotným numerickým blokom a prídavnými makro klávesami, a samozrejme tu nesmie chýbať RGB podsvietenie.

Pokiaľ sa jedná o výbavu portov, tá je naozaj veľmi bohatá. Nájdete tu USB 3.1 port, tak isto aj USB-C port či LAN a HDMI port. Samozrejme nesmie chýbať ani čítačka kariet. Takže výbava portov, je viac menej štandardná. Poďme sa ale pozrieť na to na čom to celé beží.

Hardware

V tomto prípade sa jedná o veľmi dobre vybavený stroj. Čo sa týka procesora, Lenovo tu použilo Intel Core i7 Kaby Lake. K tomu dostanete 16GB RAM. A čo disky ?  Tak v tomto prípade je tu zvolená kombinácia 256GB SSD štandardu M.2 a druhý disk je klasický 1 TB disk pre vaše dáta.

O grafický výkon sa v tomto prípade staral veľmi dobre karta NVIDIA GTX 1070 s 8GB DDR pamäte, a treba priznať, že pri hraní hier to bolo naozaj poznať.

A čo sme hrali ?

Hrali smi tie naše klasiky ako napríklad RUST, či Rising World, čo v tomto prípade nie sú králi optimalizácie, avšak Lenovo Legion Y920 to zvládalo absolútne s  prehľadom,

Mali sme však aj šťastie, že sme sa dostali do testu Battlefield V počas open bety. A tu sa ukázalo, ako tento notebook funguje.

Treba uznať že aj pri tejto ešte nevydanej novinke, to notebook zvládol veľmi dobre. Samozrejme sa vyskytli nejaké tie lagy. Avšak teraz je trochu ťažké určiť, či sa jednalo o to , že notebook nestíhal, alebo sa jednalo o to , že sme hrali beta verziu Battlefield V.

Ok ako by sme teda tento notebook ohodnotili ? Legion Y920 je veľmi dobrý herný notebook, všetko čo sme na notebooku hrali, či už náročnejšie, alebo menej náročné alebo nie veľmi stabilné hry zvládal tento notebook s prehľadom.

Takže ak hľadáte notebook od ktorého požadujete vysoký výkon, a nekompromisný herný zážitok, je  tento notebook práve pre vás. Ale samozrejme sa musíte pripraviť na to, že siahnete hlbšie do vrecka.