Recenzia: Lenovo Ideapad 330S notebook pre prácu ale aj zábavu

V týchto dňoch sme mali v redakcii možnosť  testovať celkom zaujímavý notebook spoločnosti Lenovo, a to konkrétne model Lenovo Ideapad 330S, a teraz sa naň spoločne pozrieme.

Dizajn

Už z dizajnu tohto 15 palcového notebooku je zrejmé, že sa jedná viac o pracovný nástroj, a teda nejedná sa o žiadnu hernú mašinku. Hovorím to preto, lebo od nás ste väčšinou zvyknutý na recenzie herných notebookov.

Po otvorení veka sa v našej konfigurácii nachádzal 15,6 palcový Full HD s rozlíšením 1920×1080, pod ním sa nachádaza, klasická klávesnica, pri ktorej Lenovo nejako veľmi neexeprimentovalo. Keďže sa jedná primárne o pracovný nástroj, má klávesnica klasické rozloženie kláves.

Pod klávesnicou sa nachádza relatívne veľký a presný touchpad, ktorý je pri pracovných notebookoch veľmi potrebný,

Čo sa týka portov, tak výbava je na tento druh notebooku tak akurát. Na jednej strane sa nachádza plnohodnotný HDMI výstup, USB 3.0 port USB-C port a kombinovaný audio jack. NA druhej strane potom nájdeme čítačku kariet, ďalšie USB, a to je všetko, nič viac nič menej. Možno by sa hodil ešte jeden USB port naviac, ale ako sa vravý, musíme pracovať s tým čo máme.

A na čom to bežalo?

V našej redakcii sa ocitla celkom zaujímavá konfigurácia. Mali sme tu notebook s procesorom AMD Ryzen 5 generácie s integrovanou grafikou  Vega spoločnosti AMD.

Čo sa týka RAM, v našej konfigurácii sa nachádzalo tradičných 8GB RAM, čo sa týka úložiska, tak to bola kombinácia 128GB SSD a 1TB HDD. Čo je na pracovný notebook veľmi solídna ponuka,

Po práci zábava, alebo zahrám sa niečo ?

Keďže sme v redakcii celkom hráči, napadlo nás  overiť si, či si po príchode domov  s práce, človek na tomto notebooku aj voľačo vlastne zahrá v rámci relaxu. Jasnačka nečakali sme, že tu spustíme veci typu Battlfield V a podobne, to samozrejme v žiadnom prípade nehrozí.

Ale prekvapilo nás, že klasiky ako Battlfield  4, či napríklad Rust, sa dali na tomto notebooku hrať celkom dobre. Takže rátame, že kompetitívne veci ako CS:GO, či League of Legends nebudú mať problém  so spustením a hrateľnosťou ani na tomto notebooku.

Záver

Ak teda hľadáte pracovný notebook so slušným výkonom, a nevadí vám že  procesor je práve AMD, tak si myslíme, že Lenovo Ideapad 330s je stroj, ktorý by mohol splniť vaše požiadavky.

Notebook totiž disponuje plnou konektivitou, batériou, ktorá má skutočne slušnú výdrž, a nemá problém vydržať celý deň pracovného zaťaženia, a prekvapivo je to aj stroj, na ktorom sa po práci relatívne dobre zabavíte s nejakými staršími hrami.

Nemôžete však očakávať, že na ňom spustíte tier najnovšie pecky, na tie tento stroj naozaj nie je primárne určený,