Recenzia kamerky do auta DOD 65600

V dnešnej dobe vznikajú na cestách najrôznejšie viac či menej nebezpečné dopravné situácie. A tak isto bohužiaľ dochádza aj k dopravným nehodám. Niekedy s vážnymi a inokedy s menej vážnymi následkami.

A tak sa na rad dostali palubné kamery, schopné zaznamenať dianie pred automobilom, a napomôcť tak napríklad aj polícii pri riešení nehody, keďže kameru neoklamete. No a práve dnes sa pozrieme na jeden takýto produkt, ktorý na testovanie zapožičal shop s autodoplnkami Centrumkolies.sk. Jedná sa o palubnú kamerku  DOD 65600 a teraz si ju spoločne predstavíme.

Dizajn a funkcie

Dizajnovo sa jedná o veľmi jednoduché zariadenie. Keďže pri zariadeniach tohto typu nejde ani tak o štýl ako o ich praktckosť. A tak v predu nájdeme len širokouhlý objektív schopný natáčať kvalitné full HD video. Na spodnej strane nájdeme tlačidlá pre formátovanie microSD karty, či resetovacie tlačidlo.

Samozrejme tu nájdeme aj vstup pre napájanie z autobatérie, či konektory pre zapojenie klasického AV kábla. Na bočnej strane nájdeme aj HDMI konektor. Vzadu sa potom nachádza tlačidlo na vypnutie či zapnutie nahrávania, a tiež tlačidlo na vypnutie a zapnutie kontrolných lediek.

Created with Nokia Smart Cam Created with Nokia Smart Cam Created with Nokia Smart Cam

Avšak aby kamera len nahrávala video, tak to by bolo na palubnú kamerku troška málo no nie ? A tak  má kamerka v sebe zabudované aj ďalšie užitočné senzory.

Kamerka dokáže napríklad merať vašu rýchlossť, či vďaka vstavaému GPS priiamo zisťovať vaše GPS súradnice. Tie potom s dátumom, a aj údajmy o rýchlosti, dokáže vložiť napriamo do videa. Kamera tak isto disponuje mikrofónom, a tak jej neujde nič čo sa deje v aute. To môže pomôcť napríklad aj pri dohadovaní sa s policajtmi.

Keďže sme v aute viedli súkromný rozovor je jasné, že som audo musel nahradiť hudbou
Nahrávanie funguje presne v štýle čiernej skrinky. Teda nahrávam pokiaľ sa nezaplní SD karta, a keď už je SD karta plná, záznam sa premaže, a ide sa na novo. Samozrejme, že máte možnosť nahrať si záznam do PC.

Čo dodať na záver ?

Kamerka DOD 65600 síce neoslní dizajnom, ale o ten pri tomto type zariadení ide prevažne až v druhom rade. Avšak poteší celkom bohato výbavou, či schopnosťou natáčať plne full HD video. Nemusíme sa tu starať ani o žiadne batérie, keďže sa napája priamo z batérie auta.

Viete myslím si že takéto zariadenia, sú v dnešnej dobe veľmi užitočnou záležitosťou. Ak teda rozmýšľate či investovať do podobného zariadenia, myslím že to nebude úplne zlý nápad J

2 názory na “Recenzia kamerky do auta DOD 65600

  1. 1. Vie kamera spustit nahravanie, ked zdetekuje pohyb? Teda nemam na mysli otrasovy senzor ako to robia niektore kamerky, ale ze realne zdetekuje ze sa pred autom nieco pohlo a zapne nahravanie.

    2. Aka je kvalita obrazu vecer v sere a v noci v tme ?

    • Myslím že má len základný senzor. Takže nezdetekuje ak sa dačo pohne pred autom. A po pravde nočné video som nemal ako otestovať, keďže sám nešoférujem. Ale myslím, že by to nemuselo byť úplne najhoršie

Nie je možné pridávať komentáre.