Recenzia: Kamera SONY DCR-SX73

Písal som to už neraz, prázdninové obdobie sa nám nezadržateľne blíži, a tak spoločnosti vypúšťajú do sveta najrôznejšie modely kamier pre túto sezónu. Dnes sa pozrieme na jednu z nich. Je to kamera spoločnosti SONY, konkrétne model SONY DCR-SX73.

Balenie

Spoločnosť SONY sa s balením naozaj nekašle a, tak aj tento raz bola kamera zabalená v celkom rozmernej dizajnovo nie najkrajšej, lepšie povedané celkom obyčajnej krabici. Avšak aj keď sa hovorí, že obal predáva, v tomto prípade je skôr dôležitejší samotný obsah, než onen obal. Takže čo všetko som našiel v krabici po jej otvorení ? Jednak to bola samotná kamera. Hneď za ňou nasledovala nabíjačka, USB kábel, a video kábel pre pripojenie vašej kamery, k TV. No a samozrejme slušná dávka všelijakých príručiek a manuálov v rôznych  jazykoch. Nič viac a nič menej. Poďme sa teraz povenovať samotnej kamere.

DSC_0002  

DSC_0001

Dizajn zariadenia a funkcie

Ako vidno s priložených obrázkov, tak táto kamera je naozaj veľmi malá, a treba podotknúť, že aj veľmi ľahká, a dobre padne do  ruky. Prednej časti dominuje ako už u SONY býva zvykom objektív Carl Zeiss Vario-Tessar. No a hneď pod ním sa nachádza veľmi kvalitný stereo mikrofón. V pravo nájdeme pod dômyselnou krytkou už len v stup pre nabíjačku a video kábel.

DSC_0011

DSC_0007

Na ľavej strane sa nachádza výklopný dotykový displej, ktorým sa ovláda kompletne celá kamera, a  po odklopení displeja nájdete na kamere už len minimum tlačítok. A to Playback, DiscBurn, keďže kamera dovoľuje priame vypálenie videa na DVD alebo CD,a  tlačítko iAuto, ktoré zapína veľmi užitočnú funkciu automatického rozpoznania scenérie. Pri jeho použití je totiž kamera schopná automaticky rozpoznať, či natáčate vonku, alebo vnútri, prípadne či natáčate príliš blízky objekt,a  podľa toho automaticky upraví  všetky parametre snímania, takže vy sa už nemusíte o nič starať. Vám už len potom stačí stlačiť record buď na displeji kamery, alebo na zadnej strane zariadenia. Na vrchu tela kamery sa potom nachádza jednak tlačidlo na prepínanie režimov medzi foto a video režimom, samotná spúšť 3,1 megapixelového  fotoaparátu, no a klasické ovládanie zoomovania. No a na spodnej strane je už len kombinovaný slot pre SD alebo SONY Memory Stick kartu.

DSC_0009

 

DSC_0005

Nevýhoda dotykoviek strašne rýchlo sa zachytajú

Na čo to ukladá ?

Ako ste si mohli všimnúť, tak som doteraz nikde v recenzii nespomínal žiaden disk. Táto kamera totiž nie je harddisková. Kamera vám totiž ponúka možnosť ukladať vaše videá buď do vlastnej pamäte, ktorá má však slušných 16GB a vystačí na nejakých 300 minút videa  v SP móde. Prípadne môžete videá ukladať už na spomínanú SD kartu alebo MemoryStick. Tu som však pozoroval celkom zaujímavý jav. Pri ukladaní na externé karty sa jemne zdvihla spotreba batérie. A napokon som musel zhodnotiť, že interná pamäť bola väčšia než akákoľvek karta, ktorú som doma našiel. 16GB však môže byť problémom v prípade, ak idete na pár dní k moru na dovolenku, a nedajbože si nezoberiete dostatočný počet SD kariet, alebo ešte lepšie notebook. Ak však bez vášho notebooku neprežijete ani na dovolenke, tak myslím že to, že kamera nemá veľký HDD vás veľmi trápiť nemusí.

Záver

Čo dodať ? S kamerou SONY DCR-SX73 sa pracovalo naozaj veľmi pohodlne, a v ruke neoťažela ani pri dlhšom filmovaní. Možno je troch ana škodu, že nemá k dispozícii napríklad 32GB úložného miesta, a tak isto sa v nej nedočkáte ani žiadneho Full HD videa. Ale myslím, že ak patríte k tým čo majú notebooky stále so sebou, a na kameru nekladú nejaké vysoké nároky, tak potom pre Vás môže byť táto kamera celkom fajn riešením.

4 názory na “Recenzia: Kamera SONY DCR-SX73

  1. Nagyon jó ez a fajta videókamera. Nekem is ilyen van. Ideális mindenkinek, aki a minőséget akarja!

  2. Nagyon jó ez a fajta videókamera. Nekem is ilyen van. Ideális mindenkinek, aki a minőséget akarja!

Nie je možné pridávať komentáre.