Recenzia: Huawei Watch

Huawei Watch

10

Dizajn

10.0/10

Použitý materiál

10.0/10

Vode odolnosť

10.0/10

Presný heart rate senzor

10.0/10

Pre

  • Vyhotovenie z nehrdzavejúcej ocele
  • Heart rate senzor
  • Zafírové sklíčko ako ochrana
  • Môžete sa s hodinkami sprchovať
  • Vhodné aj k obleku

Proti

  • Možno pre niekoho cena

Pred istým časom som mal možnosť dlhší čas testovať novinku od spoločnosti Huawei, a síce ich smart hodinky Huawei Watch.
No a ako na mňa tieto hodinky zapôsobili, a ako sa mi s nimi žilo a pracovalo si povieme v nasledujúcej recenzii.
Balenie 

 

Poďme teda pekne krásne po poriadku, a začnime s ich balením. Keďže Huawei poňal Huawei Watch aj ako módny doplnok, a nie len ako technologickú hračku, zodpovedá tomu aj balenie týchto hodiniek.
Zabalené prišli v nádhernej čiernej krabičke s vypolstrovaným vnútrom, a stavím sa, že keby som ich takto dal do výkladu klenotníctva, nik si nepovie, že sa jedná o smart hodinky. Ale nie len balenie je ten dôvod.
A čo sa v balení nachádzalo? Okrem samotných hodiniek, samozrejeme adaptér, a trocha netradičná nabíjačka, o ktorej si povieme niečo ďalej. Poďme sa teraz pozrieť na samotné hodinky.

 Dizajn 

Hneď na úvod treba povedať, že Huawei Watch sú  pre mňa osobne jedny z najkrajších smart hodiniek na trhu. Dokonca aj napriek tomu , že som Applista, porážajú u mňa aj Apple Watch, prečo?
Dizajn, to je to čarovné slovo, ktoré v Huawei doviedli do dokonalosti. Huawei Watch sú totiž na nerozoznanie od klasických hodiniek, až kymm neťuknete prstom na displej.

IMG_0543

Ku mne sa dostala verzia  v striebornej farbe, ako náramok, tak aj hodinky. Oboje je pritom samozrejme vyhotovené s kvalitnej nehrdzavejúcej ocele.
Huawei sa podaril husársky kúsok, a myslím, že ako prvé smart hodinky majú Huawie Watch kompletne okrúhly AMOLED displej o veľkosti 1,4 palca s priemerom 42mm.

IMG_0530

Na dôvažok je celý displej chránený zafírovým sklíčkom. A čo to znamená? Znamená to asi toľko, že ho bežným spôsobom nemáte vlastne šancu poškriabať.
Schválne som si dovolil po ňom prejsť mincou, a naozaj na displeji neostal jediný škrabanec. Takže ak vám naň padne šroubík pri nejakej práci, nemalo by sa hodinkám nič vážne stať.

Na pravej polovici hodiniek sa potom nachádza tlačidlo, v podobe ovládacieho krúžka na klasických hodinkách. Ten mne osobne slúžil hlavne na ovládanie odomykania a uzamykania obrazovky.
Zospodu sa potom nachádza jednak senzor na meranie tepu, a  po druhé kontakty na pripojenie nabíjačky.

Keď už sme pri nabíjačke, treba povedať, že tá je konštruovaná celkom zaujímavo.
Na konci USB kábla, je samotná nabíjačka v tvare kruhu a na nej kontakty, ktoré sa k hodinkám pripájajú magnetom. Je to podobný systém ako je Magsafe pri Macbookoch od Apple.

Na jednej strane je to super systém, pretože to nešpatí dizajn tak elegantného výrobku ako sú Huawei Watch.  Na strane druhej som však zvedavý, či budú oficiálne dostupné náhradné nabíjačky, ak sa tej vašej niečo stane.

 

Hardware 

Nemenej zaujímavá je aj HW výbavička Huawei Watch. Huawei Watch sa k smartphonu pripájajú pomocou Bluetooth 4.1BLE alebo dokonca pomocou Wifi.
Čo sa senzorov týka obsahujú 6 osový pohybový senzor, už spomínaný senzor na meranie tepu, a tak isto aj barometer, takže sú hodinky schopné merať aj tlak. RAM má veľkosť 512MB a ukladací priestor 4GB, čo však pre potreby smart hodiniek postačuje dokonale.
A čo batéria?  Batéeria má síce len nejakých 300mAh, ale treba si uvedomiť, že sa bavíme o hodinkách. A pri normálnom používaní batéria v pohode vydržala deň a pol na jedno nabitie. Cez noc som dal potom hodinky nabiť a fičal som v pohode ďalej.

IMG_0523

A na čom tie hodinky bežia? 

Operačným systémom hodiniek Huawei Watch je systém Android Wear od spoločnosti Google. Avšak to v žiadnom prípade neznamená, že si hodinky užijú len  majitelia Androidu. Aplikácia Android Wear existuje samozjreme aj  pre majiteľov zariadení so systémom iOS.
Základné nastavenie Android Wear obsahuje v Huawei Watch niekoľko preddefinovanýh ciferníkov, následne tu nájdete aplikácie ako Google Health, kde sa ukladajú záznamy hodnôt namerané  senzorom na meranie tepu.

Takisto tu nájdete aplikáciu kalendár a iné. Ďalšie ciferníky a aplikácie si  môžete samozrejme doinštalovať.  Niektoré sú free, a niektoré zase platené.
Aplikácia Android Wear pre  iOS  ako aj Android je celkom dobre vybavená Samozrejme záleží od toho ako je vybavený samotný Android Wear na  Huawei Watch.

Na Huawei Watch ma napríklad potešil v systéme zabudovaný Theatre mode. Ak si myslíte, že to má niečo s pozeraním fotiek ste na omyle. Theatre mode sa používa, keď sa vyberiete do divadla, alebo do kina. Pri aktivovaní tohto modu displej zhasne a nerozsvieti sa ani automaticky pri pohybe rukou, ale až stlačením tlačidla.
Samozrejmosťou  je potom zobrazovanie  notifikácií  a to od Google Now, až po  povedzme správy na Facebooku. Nechýba dokonca ani ovládanie Google now hlasom. Poteší však aj taká vychytávka, akou je možnosť mať Google mapy priamo v hodinkách.

Záver 

Spoločnosti Huawei sa s Huawei watch podaril naozaj husársky kúsok. Podarilo sa skĺbiť módny doplnok a technológie do jedného nádherného výrobku.

Úprimne, Huawei Watch sú u mňa prvé smart hodinky, ktoré  na mňa nekriči, že aha ho som displej, ale pokojne by som si ich  dal aj na vysoko spoločenskú akciu k drahému obleku.
Takže ak hľadáte smart hodinky ktoré sú vysoko elegantné, určite sa poobzerajte aj po Huawei watch.