Recenzia: HTC Desire nadupaný mobil s Androidom

V týchto dňoch sa mi dostal do rúk na testovanie ďaľší mobilný telefón s produkcie HTC. Konkrétne sa jednalo o model HTC Desire. Bol to môj prvý mobil na platforme Android, a tak som bol celkom zvedavý, ako testovanie dopadne, a aký dojem Desire na mňa urobí. No a aký Desire je si povieme v nasledujúcej recenzii.

Balenie

Balenie HTC Desire bolo viac menej štandardné  na priložené príslušenstvo. Okrem samotného mobilného telefónu sa tu nachádzala cestovná nabíjačka, slúchadlá a dvojica USB káblov. Tak isto potešila aj priložená 4GB microSD karta, ktorú ste si našli nainštalovanú priamo v telefóne.

DSC_0015

 

Dizajn telefónu

HTC Desire je o dosť menší ako HTC HD2, ktorého recenziu ste si mohli prečítať u mňa na blogu. Desire dominuje kvalitný 3.7 palcový AMOLED displej. Pod ním sa nachádza štvorica tlačidiel. A to tlačidlo home, pre návrat na hlavnú obrazovku. Tlačidlo menu, ktoré vyvoláva jednak menu v systéme ale aj doplnkové menu v aplikáciách, V strede sa nachádza optický senzor kombinovaný s talčidlom. Tento senzor slúži ako kurzor na pohyb po menu alebo obrazovkách telefónu, prípadne ako spúšť pri fotografovaní, či natáčaní videa. Ďalej tu máme tlačidlo vzad, ktoré nás vráti v aplikácii vždy o obrazovku nazad, prípadne spôsobí aj jej ukončenie. To samozrejme záleží aj od toho ako je aplikácia naprogramovaná. No a napokon tu máme tlačidlo rýchleho vyhľadávania. Na pravej strane telefónu sa nachádzajú už len tlačidlá na pridávanie a uberanie hlasitosti. Na hornej strane nájdete tlačidlo pre vypnutie telefónu, slúžiace zároveň aj ako tlačidlo uzamykania obrazovky. Nuž a na zadnej strane sa nachádza objektív 3,1 megapixelového fotoaparátu a LED blesk.  Celkovo zariadenie na mňa pôsobilo veľmi elegantným dojmom. Avšak dojem nie je všetko poďme sa pozrieť ako sa s ním pracovalo.

DSC_0017

Nevýhoda dotykového displeja daktiloskopické múzeum

Stabilný a svižný Android

Na tomto mieste musím tvorcov HTC Desire naozaj pochváliť. Konečne som mal v ruke telefón, ktorý ma za celý čas môjho testovania ničím nenaštval a nevytočil. Možno toto bude príliš odvážne tvrdenie, ale mám dojem že HTC Desire, je v niektorých veciach stabilnejšie a kvalitnejšie ako môj iPhone 2G. Ani raz sa mi nestalo, žeby so bol nútený vybrať baterku kvôli vytuhnutiu telefónu, ako sa mi to stávalo s HTC HD2  alebo mojim starším dávnym HTC P330 Artemis, ktoré bolo treba občas presvedčiť aby robili to čo mali. Práve naopak HTC Desire bežalo celý čas ako hodinky. Najviac ma však potešila dokonalá synchronizácia s Google….

Synchornizácia to je to o čo tu kráča

Veru HTC Desire má dokonale prešpekulovaný systém synchronizácie telefónu. Môžete ho synchronizovať buď cez dodávaný softvér HTC Synch, alebo, čo je ešte krajšia možnsoť, môžete svoje dáta synchronizovať s vašim Google účtom. Ak teda máte na Gmail v kontaktoch poriadok, a máte pri nich priložené aj telefónne číslo, v podstate máte po starostiach s kopírovaním dát so SIM karty. Váš telefón sa po zadaní mena a hesla prihlási na váš Google účet a všetky kontakty zosynchronizuje. Ale synchronizácia sa netýka len kontaktov, ale napríklad aj Google máp. Ak si na vašom PC hviezdičkou označíte na mape kam chcete ísť, buďte si istý, že presne tie isté ohviezdičkované adresy budete mať aj vo vašom HTC Desire. Prosto nádhera. No a verte, že ak idete na miesto o ktorom netušíte kde to presne  je, tak sa vám takáto synchronizácia v spolupráci s GPS sakramentski hodí.

 

GPS GPS kde to som

Na skratku GPS existuje jeden Záhorácky nie veľmi publikovateľný vtip, ale nie o tom som chcel. HTC Desire obsahuje totiž integrovaný veľmi kvalitný GPS chip. Ten dokonca nemá problém lokalizovať vás aj vo vnútri budovy. Nuž a pri tak kvalitnom GPS získavaju siete ako Foursquare, či Gowalla hneď iný význam, a stávajú sa hneď použiteľnejšími. Tak isto som si vďaka GPS mohol otestovať aj aplikáciu Runkeeper, o ktorej som písal o pár postov skôr. Som veľmi rád, že v týchto nových telefónoch sa GPS v spolupráci s Google maps či inými aplikáciami stáva už akousi štandardnou výbavou. O Wifi a 3G už ani nehovoriac.

Widgety

HTC Desire používa pre upravovanie hlavnej plochy HTC Sense, čo je vlastne technológia akýchsi widgetov, kde si môžeme do ľubovôle upravovať až sedem samostatných obrazoviek. Viem niekto má radšej čistý OS Android bez všelijakých Widgetov. Ale za seba musím povedať, že sa mi systém widgetov HTC Sense celkom pozdáva, a veľmi rýchlo som si naň zvykol. Ale samozrejme toto je vec vkusu každého z nás. A ako je na tom AMOLED displej ?

DSC_0010

DSC_0013

DIsplej a priame slnko

Jedinou dosť nepríjemnou záležitosťou, ktorú však asi zatiaľ nevyriešil nikto na svete, je použiteľnosť displeja na priamom slnku. Ten sa totiž na ňom stáva  značne nečitateľný, ale ako som už bol písal, myslím, že túto záležitosť tak skoro nevyrieši žiaden výrobca  mobilných telefónov, keďže dosť veľa z nich má problém na priamom slnku.  

DSC_0001

A ako to zvučí ?

HTC Desire ma celkom prekvapil aj po zvukovej stránke. Už samotný reproduktor telefónu je veľmi kvalitný. Jasné že od neho nemožno očakávať nejaký super HiFI zvuk, ale na to, že sa jedná  o mobilný telefón, tak hrá jeho reproduktor celkom dobre, a aj dosť hlasno. Veľmi dobrý zvuk však majú aj priložené slúchadlá.

Takže aký je celkový dojem s Desire ?

Musím povedať, že HTC Desire na mňa urobilo veľmi dobrý dojem. Je to síce moja prvá skúsenosť s Androdiom,a však treba povedať, že veľmi príjemná. Telefón je veľkosťou tak akurát, A do ruky padne naozaj veľmi dobre. Potešila ma premyslená synchronizácia s Google účtom. Čo potešilo trocha menej, bolo dosť problematiké použitie telefónu na priamom slnku. Oceňujem však stabilitu tohto telefónu, keďže ma ani raz nedokázal vytočiť tým, že by&#
160; som musel vyberať batériu. Celkovo hodnotím HTV Desire, ako veľmi podarený kúsok. A ak by vyšiel update na Android 2.2 takto bude mobil jedna báseň. Ak si teda budete v budúcnosti vyberať z drahších mobilov, určite si pozrite aj HTC Desire.

4 názory na “Recenzia: HTC Desire nadupaný mobil s Androidom

Nie je možné pridávať komentáre.