RECENZIA: HP Pavillion Power 15 palcový unybody krásavec

Pred nejakým časom sme spoločne s kolegyňou testovali celkom zaujímavý multimediálny notebook spoločnosti HP, pod názvom HP Pavilion Power v 15 palcovom prevedení, a ak sa teraz pozrieme na to, ako sa s týmto notebookom pracovalo.

Dizajn

 

Dizajnovo sa jedná o celkom pekný kúsok, vyhotovený z hliníka v štýle unibody, ktorému dominuje 15,6 palcový IPS displej s rozlíšením  1920×1080 bodov. Pod displejom nájdete kvalitne spracovanú klávesnicu, na kotorej sa písalo celkom príjemne. Nad displejom sa nachádza obligátna webkamera, no a pod klávesnicou dostatočne rozmerný a pohodlný touchpad.

Klávesnica je podsvietená, a intenzitu podsvietenia si môžete regulovať. Klávesnica tak isto obsahuje numerický blok, čo je super, a často pracujete napríklad s číslami.

 

Na ľavej strane notebooku toho veľa nenájdeme. Nachádzajú sa tu len dva USB porty, a jeden vstup pre slúchadlá, a kensington lock, to je všetko.

 

Pravá strana je však zaujímavejšia. Nájdeme tu jednak plnohodnotný LAN port, tak isto tu nájdeme aj klasický HDMI port, či dokonca USB-C port, no a nechýba ani čítačka kariet, či konektor pre zapojenie adaptéra.

 

No dobre ale čo vnútornosti….

 

Železo alebo ako to pracuje.

 

Hardvérová výbava HP Pavillion Power je viac ako zaujímavá a povedal by som, že poteší jednak ľudí pracujúcich povedzme s videom, ale aj hráčov. Veď napokon posúďte sami.

 

O výpočtový výkon sa v našom prípade staral porcesor Intel Core i5 Kaby Lake, taktovaný na 2,5 GHz a boostnuteľný temer až na 3 Ghz.

 

Tomu statočne sekundovalo až 16 GB RAM, a ako úložisko bola zvolená kombinácia 256GB SSD a 1TB 7200 otáčkového HDD.

 

Čo sa týka grafickej karty, tak ani tá sa nenechala zahanbiť, a v notebooku sa nachádzala NVIDIA GeForce  GTX 1050 zo 4 GB RAM.

 

Čo sa konektivity týkalo, tak tu okrem už spomenutého LAN portu nechýbala Wifi v štandarde ac, či Bluetooth vo verzii 4.0

 

Čo sa týkalo batéeri, tak sa v notebooku nachádzala celkom výkonná 70Wh štvor článková batéria. Ale povedzme si úprimne, render videa, či hranie  hry by ste si aj tak na batérii netrúfli.

 

A ako sa na notebooku hralo/pracovalo ?

 

Nuž musime povedať, že sme boli s HP Pavilion Power príjemne prekvapený a spokojný. Zvládal ako render videa, tak aj hranie hier ako Battlefield 4, či GTA V v temer najvyšších detajloch bez zaváhania.

 

Ak teda hľadáte multimediálny notebook, na ktorom si aj veľmi solídne zahráte, a nechce sa vám dávať neskutočné peniaze za plnokrvné herné delá, tak si myslíme, že tento stroj v podaní HP by mohol byť dobrou voľbou.