Recenzia: HP Pavillion Gaming elegantný v kancelárii výkonný v hrách

Séria notebookov Pavillion Gaming od spoločnosti HP je celkom zaujímavým počinom. Nekričí z nich, že aha som herný notebook, ale vďaka konfigurácii si užijete veľa hier celkom dobre.

No a jeden z nich sme pred nejakým časom testovali v našej mini redakcii. A ako to celé dopadlo si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Dizajn

Dizajnovo sa Pavillion Gaming drží tradičných tvarov, a veru by ste si netipli, že sa jedná o celkom solídny herný stroj.

Po otvorení veka na nás pozerá displej  s technológiou IPS a s rozlíšením 1920×1080 bodov. Pod displejom nájdeme klávesnicu, ktorá je tento raz veľmi dobre spracovaná a písalo  sa na neja a aj hralo naozaj pohodlne. Pod klávesnicu je umiestnený rozmerný a presný tocuhpad.

Na ľavej strane potom nájdete dvojicu USB portov, jednu čítačku kariet a to je absolútne všetko. Na pravej strane nájdete potom kombinovaný jack , LAN port, HDMI port, jedno USB, a jeden USB-C port

Tak rozmýšľam, že by nebolo vôbec na škodu veci,  ak by tu bol o jeden dva porty naviac. Náročnejšiemu používateľovi sa môže stať, že porty prosto dôjdu. Inak nemáme nič čo by sme vonkajšiemu spracovaniu mohli vytknúť.

Železo železo, alebo na čom to vlastne beží

Ako CPIU sa v nami testovanej konfigurácii nachádzal  Intel Core i5 s taktom 2.30Ghz, a pretaktovateľný až na 4 Ghz, čo sme ale s pochopiteľných dôvodov radšej neskúšali.

Čo sa týka RAM, nečakajme tu nič prevratné. Predsa len to nie je čistokrvne herná mašinka. A tak tu nájdeme tradičných 8GB RAM, avšak, bez možnosti rozširovania. Proste  8GB a šmitec.

Úložisko sme mali k dispozícii v konfigurácii 128GB SSD a 1TB klasický disk, čo je už pomaly štandardná konfigurácia. Ak by ste však nebodaj chceli optickú mechaniku, tak tú tu budete hľadať márne.

Teraz sa však dostávame, k jednej podstatnej súčiastke, a tou je grafická karta. Tu HP siahlo v prípade našej konfigurácie po osvedčenej NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB, a môžeme povedať, že nesklamala.

Ďalej tu nájdete kvalitné ozvušenie v podobe reproduktorov B&O PLAY, a treba povedať, že hrali naozaj veľmi fajn. A ako sa na tom pracovalo a hralo?

Tak ako notebook obstál?

Čo sa hrania týka, testovali sme na  ňom také tie naše klasiky, ako Overwatch,  Battlefield 4, GTA V, či RUST. Podotýkam, že hlavne z RUStu je celkom pekný benchmark program, keďže hra je nie veľmi dobre optimalizovaná, a občas má riadne problémy. Nehovorím o vývojovej Staging branch verzii.

Úprimne musíme povedať, že notebook zvládal naše dlhých session celkom s prehľadom. Pri menej optimalizovaných hrách sa trocha prejavila hlučnosť ventilátorov, ale nebolo to nič čo by sa nedalo prežiť, A ak používate primárne slúchadlá, tak vám to ani nepríde.

Ak teda hľadáte notebook, ktorý nekričí, že aha som herná mašina, a chcete ho mať povedzme niekde v kancelárii, a pritom chcete stroj, na ktorom sa môžete celkom slušne zahrať, myslíme si, že Pavillion Gaming je práve pre vás.

Fotografie pochádzajú z hpobchod.sk  kde si môžete tento model aj zakúpiť