Recenzia: Herný notebook Lenovo Legion Y720

Už je to nejaký ten čas, čo sme mali v redakcii zapožičané také menšie herné delo v podaní spoločnosti Lenovo. Konkrétne sa jednalo o notebook z hernej série Legion. Presnejšie o model Lenovo Legion Y720. No a ako si tento fešák počínal pri našich herných sessions? Poďme sa na to pozrieť spolu.

Dizajn

 

Dizajnovo sa nám Lenovo Legion Y720 naozaj celkom páčil, a treba uznať, že dizajn sa Lenovu podaril na výbornú. Keďže notebook je vyhotovený kompletne z hliníka.

 

Po otvorení veka sa nám ukázal veľmi kvalitný 15 palcový IPS displej s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Nad ním ste našli už klasickú webkameru, no a pod displejom sa nachádzali štýlovo umiestnené reproduktory, na každom boku jeden. A treba povedať, že hrali naozaj veľmi pekne.

 

Pod reproduktormi sa nachádzala kvalitne spracovaná klávesnica, ktorá obsahovala aj numerický blok, na ktorý dnes niektorí  výrobcovia pri notebookoch rezignujú. Pod klávesnicou ste našli príjemne spracovaný touchpad, ktorý však na hernom notebooku budete pravdepodobne využívať len veľmi málo.

 

Poďme sa však pozrieť na výbavu rôznych portov, ktoré má Lenovo Legion Y720 k  dispozícii.

 

Na ľavej strane tejo hernej mašinky nájdeme kensngton lock, konektor pre nabíjačku, ktorý má Lenovo absolutne vlastný, takže ak nejako poškodíte nabíjačku prípadne konektor, tak máte celkom problém. Ďalej tu nájdeme USB port a vstup pre slúchadlá s mikrofónom.

 

Na pravej strane je výbava notebooku o niečo bohatšia. Nájdete tu HDMI port klasickej veľkosti, 2x USB 3.0 port, jeden port typu USB-C, a dokonca tu nájdeme aj špecialitku v podobe miniDisplay portu. Samozrejme nesmie chýbať ani čítačka pamäťových kariet.

 

Po dizajnovej stránke sa nám tak isto pozdávalo, ako sú spracované výduchy chladenia na zadnej strane tohto notebooku.

 

Ok toľko k dizajnu, avšak je na čase spomenúť aj hardvér, ktorý je v tomto prípade celkom zaujímavý.

Zdroj fotografii: Oficialny web Lenovo

Hardvér

 

Notebook Lenovo Legion Y720 je veľmi dobre vybavený, aj čo sa týka hardvéru. Veď posúďte sami.

 

Ako CPU je tu Intel Core i7 Kaby Lake, ktorý je taktovaný na 2,8 GHz a po Core Booste vie dosiahnuť pekných 3,8 GHz.

 

Aby taký výkon procesora dával zmysel, tak je v notebooku osadených až 16GB RAM, a ako GPU tu je celkom pekná GeForce GTX 1060 so 6GB DDR4 pamäťami, čo je naozaj zaujímavá kombinácia, a pri hraní hier to bolo dosť poznať.

 

Čo sa úložiska týka, tak tu som troška v rozpakoch. Jedná sa o klasickú kombinácii 128GB SSD pre systém, avšak až 2TB HDD pre vaše dáta. Avšak ten je len 5200 otáčkový.Aj keď úprimne neviem, či sa vlastne do notebookov dáva rýchlejší.

 

čo sa týka konektivity, ak tu nájdete v podstate štandardnú výbavu. Okrem už spomenutého LAN portu, sa tu nachádza Wifi v štandarde ac, no a samozrejme Bluetooth 4.0

 

Tak či onak, výbava je to viac ako veľmi dobrá. A ako si notebook poradil pri našich niekoľko hodinových herných sessions ?

 

Čo ukázala prax?

 

Notebook sme trápili celkom výrazne, a to niekoľkými titulmi. Jednak to bolo naše milované GTA V v nastavení na full detailoch. Ďalej Battlefield 4, či Overwatch. Všetko vo full detailoch a niekoľko hodín v kuse.

 

Treba povedať, že notebook si viedol naozaj veľmi dobre, a aj chladenie pri takom dlhodobom hraní fungovalo výborne. Nebolo cítiť zníženie výkonu, alebo sa nestalo, že by sa notebook nebodaj vypol od prehriatia. Pre predstavu podotýkam, že naše hry trvajú pokojne aj 4 hodiny za sebou.

 

Pri tomto časovom údaji sa dostávam k batéri. Tá je 45Wh a troj článková. No a výrobca udáva životnosť 6 hodín.

 

Áno toto je dosiahnuteľné, ale reálne to vidím tak len ri surfovaní po webe, prípadne kancelárskej práci.

 

Keďže sa však jedná o herný notebook, je viac ako jasné, že väčšina majiteľov ho bude mať aj tak večne napojený na adaptér.

 

Záver

 

Musíme povedať, že Lenovo Legion Y720 je skutočne vydarený herný notebook, s veľmi kvalitnou výbavoua certifikáciou VR Ready.. Ak vám neprekáža vyššia cenovka, a idete po výkone, určite vám tento notebook odporúčam minimálne na zváženie.