Recenzia: ASUS ZenBook Pro UX550VD

Už pred nejakým časom som mal možnosť testovať posledný mode notebooku ASUS Zenbook pro v 15 palcovom prevedení, a ako sa s týmto krásavcom pracovalo, si povieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn, výkon, a všetko okolo

Dizajnovo sa v podaní Zenboook Pro jedná naozaj o nádherný kus. Veď samotný ASUS ho promuje, ako štýlový ultrabook, a skutočne, čo sa dizajnu týka, jedná sa o veľmi pekný kus techniky.

Po otvorení veka tu nájdete veľmi kvalitný 15 palcový displej s rozlíšením 1920×1080 a s technológiou IPS. Čo displeju dáva skvelý obraz, a veľmi dobré pozorovacie uhly.

Pod displejom sa nachádza klávesnica, ktorá je síce veľmi kvalitná, avšak niektoré prvky ako kurzorové klávesy, boli na seba až príliš natlačené, a v tomto prípade na klávesnici kompletne absentuje numerický blok. Takže aj keď by notebook výkonovo stačil aj na hry, tak by ste si ich asi veľmi neužili, keďže v tomto prípade je Zenbook Pro dizajnovaný ako pracovný nástroj.

Čo sa týka portov, tak výbava tohto ultrabooku je nasledovná.  Na ľavej strane nájdete jack pre adaptér, HDMI port a dva USB- C porty. Na pravej strane sa následne nachádzajú dva klasické porty USB 3.0. Audi jack a čítačka microSD kariet.

Tu som troška prekvapený, že ASUS pristúpil k riešeniu s micorSD kartami, keďže pravdepodobne dosť fotoaparátov stále používa klasické SD karty, a tak by bola štandardná čítačka v tomto prípade zrejme praktickejšia.

Pokiaľ ide o zvuk ,ta  ten je na veľmi výsokej úrovni,  a nie je sa čo čudovať, keďže zvuk zabezpečuje štvorica reproduktorov Harman Kardon.

Poďme sa teraz mrknúť na výkon tohto krásavca. Ten je totiž naozaj impozantný. V ultrabooku sa nachádza grafická karta Nvidia GeForce GTX 1050 TI 4GB, ďalej tu môžete mať až štvorjadrový procesor Intel core i7. 512GB rýchle SSD a až 16 GB RAM .

Celkom super parametre, a poviete si, že by ste sa mohli aj zahrať. Ale ako som už povedal tak vďaka konštrukcii, spôsobu chladenia ale aj rozloženiu kllávesnice, využijete tento výkon skôr na pracovné účely, ako je napríklad rýchle renderovanie videí, či náročnejšiu úpravu fotografií. Ako môžete sa núdzovo zahrať, ale nebude to ten pravý zážitok.

Čo sa týka konektivity, tak notebook  disponuje veľmi rýchlou WiFi až do štandardu ac, a samozrejme nechýba ani Bluetooth Avšak plnohodnotný LAN port by ste tu hľadali márne.

Pokiaľ ide o batériu, tak tá má kapacitu 74Whodín, a na jedno nabitie pri bežnom používaní skutočne vydržala bez problémov temer celý deň, čo určite fajn  zistenie.

Záver

Ak hľadáte notebook, ktorý má výkon, a zároveň štýl, a hľadáte viac pracovný stroj ako hernú mašinu, myslím si, že je Zenbook Pro práve pre vás.  

Ak však hľadáte herný stroj, a povedali ste si, že toto by mohla byť fajn voľba, poobzerajte sa radšej trocha inde.