Recenzia: Amazon Kindle vaša knižnica vo vrecku

Ak by ste niekom pred povedzme dvadsiatimi rokmi povedali, že si bude môcť zobrať všetky svoje obľúbené knihy na dovolenku zo sebou, tak by vás pri najlepšom vysmial. Dnes však doba riadne pokročila, a to čo sa zdalo ako utópia, je možné aj vďaka zariadeniam ako je Amazon Kindle. Nuž  a my si toto zariadenie predstavíme v dnešnej recenzii.

Balenie

Amazon Kindle mi kuriér priniesol v originálnej kartónovej krabici, s logom Amazonu. V krabici sa ďalej nachádzala menšia krabica, obsahujúca samotný Kindle, a luxusný kožený, alebo skôr koženkový obal pre Kindle.

DSC_0006

Trochu sa pristavím , pri nie najšťastnejšie vymyslenom balení Kindle. Aj keď pečať na krabici hlása, že balenie je Frustration Free, a teda, ak som správne pochopil malo to byť, jednoduché, tak až tak jednoduché to veru nebolo,a  trocha nervov ma stálo než som samotný Kindle a pribalený USB kábel dostal von. Ale podarilo sa, a ja som sa pokojne mohol pustiť do testovania.

DSC_0004

DSC_0002

Dizajn

Dizajn zariadenia Amazon Kindle, je jedným slovom elegantný. Bielemu zariadeniu dominuje veľký displej postavený na technológii elektronického papiera, a skutočne máte pri čítaní pocit, že nečumíte do displeja, ale na papier knihy.

DSC_0016

Na ľavej strane zariadenia nájdete len dve tlačidlá a to Prev Page, a Next Page, s čoho je jasné, že slúžia na pretáčanie stránok elektronických kníh. Na pravej strane je ovládacích prvkov trocha viacej. Okrem tlačidla Home a Next, tu nájdeme tlačidlo Menu a Back. No a ďalej tu nájdete smerový ovladač, ktorým  sa pohybujete napríklad v menu home screenu alebo v Kindle Store Amazonu.

DSC_0019

DSC_0012

PDF Google analytics report kvalita záleží na prevode do PDF formátu

Nuž a pod displejom je umiestnená vzhľadom na zariadenie vveľká QWERTY klávesnica, za pomoci ktorej môžete vyhľadávať v knihe či dokumente, alebo predinštalovanom slovníku, či si písať poznámky. Na spodnej strane potom nájdete dva reproduktory, za pomoci ktorých si môžete nechať knihu prečítať technológiou Text-to-Speech. Na hornej strane nájdete už len vypínač a vstup na slúchadlá.

A ako tam knihy dostanem ha ?

Knihy  do Kindle dostanete niekoľkými spôsobmi. Buď si ich kúpite priamo v Kindle, čo je najjednoduchší spôsob, keďže Kindle obsahuje vlastný 3G modul s vlastnou SIM kartou, prepojenou s vaším Amazon účtom. A tým pádom si knihu kúpite všade tam, kde je dostupná 3G sieť. Prípadne si dokumenty stiahnete za pomoci USB kábla z vášho PC. A prečo hovorím dokumenty ? Nuž Kindle totiž dokáže konvertovať aj HTML, či PDF dokumenty, a to tak že celkom dobre. Čím sa naše možnosti neobmedzujú len na Amazone.com. ale aj na knihy z iných zdrojov.

DSC_0010

DSC_0009

Záver

Amazon Kindle je určite celkom zaujímavé zariadenie, S kapacitou 2GB je to plne postačujúce na čítanie kníh v elektronickom formáte. Dobrá vec je, že umožňuje aj ukladanie PDF formátu. Len tu sa mu to nie vždy ešte celkom podarí. Nákupy cez Kindle prebiehajú naozaj na jedno kliknutie, a za pár sekúnd môžete čítať. Ak teda hľadáte nejaké to riešenie na čítanie kníh, poobzerajte sa aj po Kindle. Určite to za to stojí aj keď je jeho cena trocha vyššia. Nuž a teraz ma ospravedlňte, idem si  čítať knihu

14 názorov na “Recenzia: Amazon Kindle vaša knižnica vo vrecku

  1. Takže. Špeciálnu aplikáciu vôbec netreba. Kindle sa tvári ako mass storage, tým pádom pravdepodobne šlape aj pod iným OS ako Windows. Diakritika mu nerobý problém. Práve čítam preloženého Dana Browna Stratený symbol. PDF záleží od samotnej kvality zdrojového PDFka. Font size si totiž síce môžeš meniť ale len v origo knihách z Amazon. Čiže čím väčšie písmo má PDF tým lepšie.

  2. Mam par otazok ak mozem: Ked to pripojim cez USB tak na to treba speci aplikaciu? Ci sa to tvari ako storage? Ak aplikaciu pre ake OS to je. Ocakaval som ze viac napises o tom PDF, kvoli tomu by som nad tym aspon troska uvazoval – kvoli novinam a casopisom. Stale neviem ci by bol napr. Trend alebo Computer v PDF na tom citatelny, silno sa obavam ze nie. Ako je to s diakritikou?

    Vdaka 😉

  3. Mam par otazok ak mozem: Ked to pripojim cez USB tak na to treba speci aplikaciu? Ci sa to tvari ako storage? Ak aplikaciu pre ake OS to je. Ocakaval som ze viac napises o tom PDF, kvoli tomu by som nad tym aspon troska uvazoval – kvoli novinam a casopisom. Stale neviem ci by bol napr. Trend alebo Computer v PDF na tom citatelny, silno sa obavam ze nie. Ako je to s diakritikou?

    Vdaka 😉

    • Takže. Špeciálnu aplikáciu vôbec netreba. Kindle sa tvári ako mass storage, tým pádom pravdepodobne šlape aj pod iným OS ako Windows. Diakritika mu nerobý problém. Práve čítam preloženého Dana Browna Stratený symbol. PDF záleží od samotnej kvality zdrojového PDFka. Font size si totiž síce môžeš meniť ale len v origo knihách z Amazon. Čiže čím väčšie písmo má PDF tým lepšie.

Nie je možné pridávať komentáre.