Rajecké Teplice prvý deň s procedúrami mám za sebou

V tomto poste sa trochu poohliadnem za mojim prvým dňom v Rajeckých Tepliciach. Myslím tým prvým dňom procedúr a vybavovačiek. Zhrniem vám tu také malé postrehy pre prípad, že by ste sa sem dakedy plánovali vybrať. Takže poďme na to priatelia.

Ráno som si dal budíček už o 6:00. Musím priznať bez mučenia, že som vstal celkom v pohode, až som bol s toho sám prekvapený. Potom som sa vybral na raňajky dole tu v Malej Fatre. O 8:00 som mal na programe vstupnú lekársku prehliadku, kde ma preklepla celkom príjemná staršia doktorka,a odporučila mi procedúry. Pre úplnosť musím dodať, že lekár sa nachádza v  hlavnom luxusnom hoteli Aphrodite v suteréne, kde sú aj niektoré procedúry. Prečo spomínam špeciálne suterén ? Nuž ten suterén je taký menší labyrint, kde budete prvé dni spoľahlivo blúdiť. Jediné čo ma potešilo bolo zistenie, že blúdia aj ostatný hostia, ba ani upratovačka si nebola celkom na istom ktorá procedúra je kde. Čo ma po pravde jemne pobavilo.

Keď som teda šťastne absolvoval lekársku prehliadku, pobral som sa na časovanie procedúr. To sa nachádza v akomsi altánku oproti recepcii. Inak celý hotel Aphrodite je postavený v akomsi moderno antickom štýle, či ako to nazvať. Ok ale vráťme sa nazad k procedúram. Prvá na rade bola procedúra Perličkový kúpeľ. To našťastie nebol problém nájsť. Nachádza sa vpravo od hlavného vchodu hotela Aphrodite.

Po absolvovaní tejto procedúry som sa usalašil v kaviarni hotela Aphrodite, že si dačo dám. Objednal som si tuším milánsky krém či ako sa to volá a jednu nesítenú minerálku. Nič proti ale účet ma presvedčil, že tam ma už neuvidia, za 6€ mám pomaly normálny obed a nie zmrzlinu a minerálku. Ľahši o 6 euri som sa teda pobral na obed do hotela Veľk Fatra. Tak tak čítate správne, pendlujem tu medzi troma hotelmi. Malá Fatra kde bývam, Aphrodite, kde sú procedúry a Veľká Fatra, kde sa stravujem a aj to len obed a večeru. Aspoň sa prejdem.

Po obede o 14:30 ma čakala ďalšia procedúra a to  Reflexná masáž. Takže poď ho z Malej Fatry do hotela Aphrodite hľadať  v suteréne  masáže. Našťastie v tomto prípade to bolo relatívne jednoduché. Napoviem vám číslo dverí 10. Vnútri ma upútalo zariadenie na procedúru Trakcie, čo už samo o sebe naznačuje akési naťahovanie. A naozaj ono masážne ležadlo s akýmisi popruhmi skutočne s trochou fantázie pripomína moderný škripec. Našťastie toto náčinie sa ma netýkalo.

Po absolvovaní masáže, som sa vybral na Rybársku Baštu. Behom jedného dňa už po druhé. Poprvé som tam bol tesne pred procedúrou obzrieč terén. Obsluhovala veľmi príjemná mladá čašníčka a ako sa ukázalo aj celkom vtipné dievča to je.

Totiž tu sa odohrala tá príhoda s nešťastným cudzincom, ktorý sa tváril ako keby veslo videl poprvé v živote, a stváral s tým veci čo by nenapadli ani mňa a akosi sa nikam nepohol. A tak ho musela čašníčka a vedúci zachraňovať. A to dokonca dvakrát, pretože mladý muž nevedel zaparkovať ani s druhou loďkou. Nehovorím že som expert na veslovanie, ale aspoň potuchy ako sa veslo drží mám. A možno by som čo to uvesloval. Po tejto malej story som sa už pomaly ale isto pobral na večeru do hotela Veľká Fatra. V utorok ma čaká  po procedúrach výlet do Žiliny, a hádam sa tam stretnem napríklad aj s Jurom Grečnárom.