Prvý pohľad: Digg Reader zaujímavá alternatíva a krátky pohľad do jeho vnútra

Toť včera som písal o tom, že pomaly každá firma chce svoj RSS reader, no a dnes tu mám prvú beta tetovačku od Diggu a ich Digg Reader. No a ako na tom Digg Reader je ?

Ako máte možnsoť vidieť z obrázkov v Diggu vsadili na jednoduchosť a absolútnu prehľadnosť. Nenájdete tu žiaden magazin style, ani podobné šilenosti. Základné okno Digg Redera je rozložené na dve časti. V pravej časti sa nachádza zoznam vašich RSS feedov, no a vo väčšej ľavej časti priamo správy z jednotlivých RSS feedov. Správy môžete zobrazovať dvoma spôsobmi.

Buď si ich zobrazíte ako list, teda prehľadný výpis správ vo forme titulkov, alebo rozšírený výpis aj s časťou textu správy. Potešiteľné je , že v Diggu nezabudli ani na obľúbenú možnosť vytvárania adresárov, a tak si za pomoci nich môžete jednoducho kategorizovať vaše RSS feedy.

Diggreader1

Naviac po prepojení s vašim Digg účtom, môžete vidieť aj naj novinky priamo zo služby Digg no a keď si prepojíte Digg reader s Facebookom, či Twitterom, môžete správy zdielať priamo na sociálnych sieťach.

diggreader2

Dizajn Readru sa mi dosť páči pre jeho jednoduchosť a minimalistické prevedenie. Zatiaľ je dostupný ako beta na vyžiadanie, ale čo skoro bude spustený verejne. Som zvedavý ako na tom bude reader od AOL.