Prvé podujatie Mobile Monday sa skončilo už sa teším na ďalšie

Včeera  alebo dnes, to záleží kedy práve čítate tento post, som sa zúčastnil veľmi zaujímavého podujatia zameraného na mobilnú komunikáciu  Mobile Monday Bratislava, ktorého témou  bola hudba v mobilných zariadeniach. Hovorilo sa napríklad o možnosti kupovania hudby priamo z posterov rozvešaných po uliciach, pozývajúcich na koncerty. A to vďaka technológii NFC alebo QR kódom. V prípade technológie NFC by ste len mobil na takýto plagát priložilia mohli by ste si skladby rovno kúpiť či stiahnuť ak by to dotyčný umelec povolil.  Určite by to uľahčilo nakupovanie hudby na mobilných zariadeniach.  Inak prvú prednášku, v ktorej sa spomínali okrem týchto nákupov aj množstvo zaujímavých vecí. Napríklad aj to že v Izraeli je 80 percent smartphonov, čo sa už dá celkom dobre obchodne využiť, prišiel odprednášať veľmi zaujímavý človek. Volá sa Patrick Bosteels, ktorý vlastne tak trocha stojí za zrodom Mobile Mondey, ale aj aktivít ako tcs digital world či  MoMo Brusel.

Po tejto úvodnej prednáške nasledovala prednáška o tom ako aj malá slovenská firma môže preraziť na trhu mobilných aplikácií konkrétne v Appstore. O tom ako sa to podarilo teamu okol aplikácie Sing Somthing, ktorá si tak trocha berie inšpiráciu z Draw Somthing nám porozprávla jeden s členov teamu Filip Kuna zo spoločnosti Cuketa s.r.o.

Po  i sympatickej success story prišla na rada veľmi zaujímavá prezentácie reproduktorov značky Klipch. Konkrétne model Airplay Klipch G17, ktorý má akúsi vlastnú sieť a môžete naň cez WiFi napojiť akékoľvek zariadenie od mobilov až po notebook. Samozrejme o kvalite zvuku netreba absolútne pochybovať, keďže sa jedná o špičkové zariadenie od značky z dlhoročnou  tradíciou. Zariadenie prezentoval pán Igor Rymanenko zo spoločnosti IRYSON.

No a na záver nám večer spríjemnili dvaja Djii a to DJ TAGGER a DJ AAMON, ktorý na mieste produkovali veľmi príjemnú hudbu, Páni používali kompletné HW a SW vybavenie od spoločnosti Native Instruments, a treba povedať, že bolo na čo pozerať.


Myslím, že Mobile Monday sa vydaril na výbornú a treba poďakovať ako prezentujúcim, za skvelé prezentácie tak aj organizátorom za skvele zorganizovaný event. A už teraz sa teším na ďalší Mobile Monday