Príjemný jahodový víkend v Nitre

Ako isto všetci viete v dňoch 17 až 19 mája som sa  zúčastnil otvarania turistickej sezóny v Nitre, na podujatí Jahodová Nitra. Čo sa dialo v prvý deň už viete, a tak sa poďme pozrieť na to, čo sa dialo v sobotu a v nedeľu.

V sobotu bol aspoň pre mňa najzaujímavejší deň, čo sa týka diania v Nitre. Hneď ráno som sa vybral pod hrad, kde presne  úderom desiatej hodiny rannej začal Nitriansky Vínny Festival. Tu ste mali možnosť ochutnať veľmi kvalitné Slovenské vína. Samozrejme nechýbali ani r?zne miestne dobroty. Postupom času ľudí pribúdalo a festival sa rozbehol na plné obrátky..

Po dobrom obede ktorý sa konal v hoteli Capital, som sa vybral na menší poznávací zájazd do okolia Nitry. Bol to taký dve a štvrť hodinový výlet.

Prvou zastávkou bol ako inak Dražovský kostolík. Tu sa ukázalo, že mojej kondičke veru nepomohol ani pobyt v Anglicku. Týmto sa ospravedlňujem za menšie brzdenie celej skupinky. Avšak stálo to za to. Z pred Dražovského kostolíka sa vám totiž naskytnú neskutočné výhľady na široké okolie.

Ďalšia zastávka bola pre mňa jemným prekvapením. Mali sme íssť pozrieť nejaký kláštor a autobus zastal pred Nemocnicou sv Svorada. Mne ešte stále nedopínalo o čo ide. Nedoplo mi ani dokonca keď sme prešli cez vrátnicu nemocnice a zastali pred ruinami kláštora. Neviem či sa začinala prejavovať únava alebo čo. Áno tušíte správne zrúcaniny kláštora sa nachádzajú priamo v aréali Nemocnice sv.Svorada

Po tomto výbornom výlete som sa už tak správne turisticky uťahaný vrátil pod hrad. Následne večer pokračoval celkom svižnom tempe. Stretol som sa s mojim dlhoročným kamarátom Mirom Vaňom, známim tiež ako Vandrák. Najprv sme zbehli k nemu domov pretože mne celkom radikálne ubudla baterka na mobile a Miro tiež potreboval ešte niečo vyriešiť. No a napokon sme skončili u Mirovho kamaráta pri príjemnom pokeci a pohári vínka, no a na  hotel som sa dostal niečo pred jednou hodinou.

V nede?u sa už nekonala žiadna taká akcia, ktorá by ma nejako veľmi v súvislosti s eventom zaujímala, a tak som si spravil taký menší oddychový deň. Do poludnia som sa stretol s ďalším mojim kamarátom Petrom Handzušom, a dali sme menšiu rannú kávičku v Gio Caffé. Následne som na jeho odporúčanie zbehol na obed do bývalej Hofferky, ktorá sa po novom nazýva Papavers. Potom som si dal čisto relaxačné popoludine v okolí námestia. No a po večeri som vlastne už zakotvil na hoteli.

Zopár poznámok k službám v meste

Keď som sa pýtal ako sa najlepšie prepravovať po Nitre, tak mi Miro odporúčal taxialužbu Mojetaxi. To sú tie žlté autíčka. Musím povedať, že tip to bol viac než dobrý. Slušne sa chovajúci profesionálny šoféri. Porozrpávajú aa s vami počas jazdy úplne bez problémov. Dokonca ak máte ich kartičku tak každú desiati jazdu máte zdarma. Cena 2,50 za jazdu v rámci mesta v čistých  a kvalitne udržiavaných autách je na nezaplatenie. Za tých desať jázd som minul niečo okolo 20 Eur za celé tri dni- Celkom deal nie ?

Ubytovanie však budem asi viac kritizovať než chváliť. Ubytovaný som bol v hoteli Olympia. Rezervácia bola urobeńa cez Booking.com. Avšak zarazilo ma pár vecí. Fotografia recepcia sa v?bec nezhodovala z reálnym stavom ktorý bol bohužial horší. Pod pojmom izba z vlstnou kúpelňou si predstavujé izbu z vlastnou kúpelňou a nie dvoj izbu štýlu ubytovňa. Ostáva len veriť že izby na vyšších poschodiach na tom boli lepšie.

Pár slov na záver

Odhliadnuc od mierneho failu z ubytovanim, za ktorý si ale možem skôr ja a hotel, bolo otvorenie sezóny veľmi vydarenou akciou a na tomto mieste by som sa chcel poďakovať aj chalanom zo Zonemedia, že ma na túto akciu pozvali. A dúfam, že sa uvidíme aj pri nejakej inej príležitosti.