Priebežný report z Rajeckých Teplíc

Tak tento víkend sa môj pobyt v Rajeckých Tepliciach prehupol do svojej druhej polovice a tak môžem tak trocha zosumarizovať tú polovicu prvú. Takže poďme pekne po poriadku.

Po prvom zoznamovaní sa s  okolím, a hľadaním kde čo je, som si na tie Rajecké Teplice už celkom zvykol. Viem sa relatívne rýchlo zorientovať dokonca už aj v časoch odchodov autobusov či vlaku smer Žilina, a tak mi cestovanie na tento smer už nerobí ani najmenší problém. Teda až na jeden čerstvý trapas s lístkom ale v tomto prípade to bola skôr moja prílišná snaživosť a horlivosť. Totiž Rajecká Anča ako tu osobák nazývajú prišla z Rajca na nástupište do Žiliny. S toho istého nástupišťa potom ide znova do Rajca.A tak môžete nastupovať hneď ako všetci vystúpia.

Ale má to jeden háčik. nesmiete si hneď ako ja označiť cestovný lístok, lebo si ho označíte presne tým smerom, kde má vlak konečnú, keďže rušňovodič ešte nestíha presmerovať celý systém.  A presne toto sa podarilo aj mne Darmo rušňovodič vravel neoznačujte ten lístok. Smola už bolo neskoro.Tak som si lístok na radu rušňovodiča označil z druhej strany ešte raz, a tíško sa modlil aby neprišiel na kontrolu revízor. Lebo takého motáka asi ešte nevidel. Ale to bol chvalabohu zatiaľ jediný vážnejší trapas, ktorý sa mi podaril, a pevne dúfam, že nič iné sa už neprihodí.

Inak pozeral som si tak na internete blízke okolie a zisťujem, že napríklad ani do Trenčína to nie je veľmi ďaleko, a do Turčianskych Teplíc je tiež asi tak hodina cesty zo Žiliny. A tak celkom vážne uvažujem, že ak bude veľmi pekné počasie, v čo tajne dúfam. Tak sa vyberiem v niektorý deň aj týmto smerom. Prípadne v týždni určite zamierim do neďalekého Rajca, keďže tam som nedávno len tak preletel autom, patrilo by sa pozrieť si Rajec aj trocha bližšie. A už keď tam ide Rajecká Anča, tak to bude myslím celkom pekný výlet, s ktorého vám prinesiem určite nejaký ten report. Pripadne minimálne budú fotografie nazdieľané na Facebooku. Inak otázka na vás. NEtušíte čím je známa Lietavská Lúčka ? Teda okrem toho že sa tam narodil Jano Slota ? Mám tušenie že to má dačo s dejepisom ale ruku do ohňa Jánskeho za to veru nedám.