Prečo si niekedy nevážime to čo máme v meste

Dnešný mladý ľudia si niekedy nevážia to čo majú vo svojom rodnom meste. Prečo to spomínam ? Nuž dnes som sa vybral s fotoaparátom pofotiť nejaké snímky, a pritom som zablúdil aj na Stupavskú železničnú stanicu. Stanica už dávno neplní svoju funkciu, ale mohla z nej byť pekná technická pamiatka. Prečo mohla? Nuž ako vidieť na fotografiách, tak mládež sa na nej veselo vybúrila. Na tejto staručkej stavbe niet snáď miesta kde by nebolo niečo nasprejované. Staré výhybky sú tak isto hrdzavé. Je smutné, že na tejto stanici nezáleží ani mestu. Šokujúci pohľad sa však naskytne aj na druhú stranu. Sprejeri neobišli ani garáže, a majiteľom akoby to ani veľmi neprekážalo. To sme naozaj všetci k niektorým veciam okolo nás tak ľahostajný ? Nepáči sa mi, že je stanica v takom stave v akom som ju nafotil, a jej okolie ani nehovoriac. Mesto sa v tomto prípade môže naozaj riadne hanbiť.

DSC_0083 DSC_0086

DSC_0067 DSC_0068

4 názory na “Prečo si niekedy nevážime to čo máme v meste

  1. Aj v Bratislave chcú zachovať každú starú budova, iba kvôli tomu, že je stará. Roky chátrali, nikoho netrápili a teraz keď sa tam má postaviť niečo poriadne, všetci „kvázi-ochranári“ protestujú. A vo väčšine prípadov ide o umelecky a historicky bezcenné budovy (napr. PKO, alebo Kablo).

    Ehm a Braňo, dúfam, že toto si fotil so zlomenou rukou, lebo ak si si kvôli tomuto kúpil tú zrkadlovku, tak to považuj za vyhodené peniaze. Pre začiatok sa posnaž, aby tie budovy nevyzerali krivé ako po zemetrasení a skús zachytiť aj niečo zaujímavé, dá sa to. Ale aby si nepovedal, že kritizujem, oproti posledným fotkám, ktoré si tu zverejnil je to neuveriteľný pokrok, tie boli stokrát horšie.

  2. Čiastočne súhlasím s Ferom. Stupavu a okolie poznám len zbežne, ale v prvom rade ide fakt o to, čo by bolo efektívnejšie – oprava alebo likvidácia. Samozrejme, v prípade, že by tá historická hodnota bola, tak zrekonštruovať. Na druhej strane, keď zapojím svoju „zvrhlú“ fantáziu – práve takéto stavby v dezolátnom stave sú skutočne vďačným objektom pre fotografovanie. Aspoň pre mňa – určite radšej fotím takéto schátralé stavby ako novozrekonštruované. 🙂

  3. No či to nie je tým, že budova nepatrí mestu takže to o ňu nemá záujem. Ďalší problém je v tom, či tá stavba má vôbec „historickú hodnotu“. Nesmieš zabudnúť na to, že takéto stanice boli takmer v každom menšom meste, kde vlak zastavoval. Takže ich je príliš veľa na to, aby z nich boli „kultúrne pamiatky“, no a keď sa pozerám na to okolie, tak to asi ani nema cenu sa s tym zaoberať. Ale to je len môj názor, môžem sa mýliť.

Nie je možné pridávať komentáre.