Prečo sa ovládače nedodávajú na USB kľúči ?

Dnes som tak uvažoval nad jednou vecou. Prečo niektorí výrobcovia, ešte stále dodávajú softvér na CD a to aj v prípade, keď samotné zariadenie CD mechaniku neobsahuje. Celkom vtipne potom vyzerá recovery CD dodávané k ASUS EEE 1000 H napríklad. Áno je pekné, že tam CD je, lenže čo s toho. keď nemáte externú CD mechaniku ? A nové sú pre niekoho ešte dosť drahá záležitosť. Podobné je to a j s nScreen od BenQ, ktorý tu mám na testovanie a recenzia bude vydaná koncom týždňa. Tiež má priložené CD. Ale akosi ho nemáte šancu bez externej mechaniky použiť. A ak si nScreen alebo nejaký netbook kúpite ako jediný PC, tak máte potom celkom problém. Alebo až jednu možnosť. Dokúpiť CD mechaniku. No povedzte, zabilo by tých výrobcov, ak by priložili malý povedzme 2GB USB kľúč na ktorom by bol všetok potrebný softvér ? Myslím že pri dnešných cenách USB kľúčov to nie je až taký strašný problém, a nám užívateľom by to len a len pomohlo čo poviete ?

2 názory na “Prečo sa ovládače nedodávajú na USB kľúči ?

  1. Ja skôr nevidím dôvod dodávať čokoľvek na CD/flash disku, keď všetky ovládače inštaluje výlučne z Windows Update prípadne webu výrobcu (NVidia)

  2. Ja skôr nevidím dôvod dodávať čokoľvek na CD/flash disku, keď všetky ovládače inštaluje výlučne z Windows Update prípadne webu výrobcu (NVidia)

Nie je možné pridávať komentáre.