Prečo na českého diváka nefunguje to čo na Slovensku a naopak ?

V poslednom období som si všímal celkom zaujímavé veci čo sa týka českého a slovenského diváckeho vkusu. K tejto úvahe ma donútila nedávno zverejnená správa, na Medialne.sk, podľa ktorej sa Paneláku v Česku nedarilo a Prima ho po 100 častiach stiahla. To isté sa u nás deje s českým sitcomom Comback, ktorého humor sa mi inak celkom páči. Je tak správne ujetý a Dejdar ako Ozzák je priam geniálny. Ktovie prečo na naše diváctvo nezabral. Asi sme trocha konzervatívnejší. No a čo sa Paneláka týka. Nuž možno za to trochu môže podľa mňa nie najlepší dabing. Ukážka ktorú som videl ma pravdupovediac dosť vydesila. To isté aj Profesionáli. Slovenský originál nemá chybu, keď som však zbadal českú verziu na TV Barrandov dosť som sa zľakol. Máme mi Slováci až tak odlišný divácky vkus ?

2 názory na “Prečo na českého diváka nefunguje to čo na Slovensku a naopak ?

  1. No Comeback je super. Ale myslím si, že tie seriály sú robené jednoducho pre toho diváka, pre tú krajinu a preto sa mu to páči. Každý si zastáva to svoje.
    Mnohým udalostiam čo sú trebárz v paneláku iní ľudia nemusia rozumieť a to isté my. Ak sa to venuje určitej aktuálnej situácii. Alebo keď spomenú nejakú tú ich menšiu celebritu čo inde nemusia poznať. Je to obojstranné.

  2. tak panelák je aj na slovensku veľká bieda hlúpe scenáre ešte trapnejší dej, Profesionáli má to určitú šťavu ale je to vec vkusu. Ani Ošklivka Katka čo dávajú na Prima Tv sa nedá kvalitatívne porovnať s originálom Škaredá Bety.

Nie je možné pridávať komentáre.