Prečo inštalácie tak žerú CPU?

V programovaní som síce laik ale všimol som si jednu vec a určite nie som sám. Ak si sem tam inštalujete na PC hru alebo akýkoľvek iný softvér, tak ste si už určite všimli jednu vec. A to je šialené zaťaženie CPU, niektorými inštalátormi. Dnes som to pri inštalácii zažil znova a keď som si pozrel proces nechcel som veriť vlastným očiam Proces Setup.exe vykazoval vyťaženie CPU na 97 percent. Preboha prečo. Ak niekto viete, tak budem rád keď mi to vysvetlíte. Ono sa totiž na mojom 1.8 Ghz PC potom popri inštalácii nedá skoro vôbec pracovať. Inak túto vec som si špeciálne všimol pri InstallShielde. Čo je bohužiaľ najrozšírenejší inštalátor. Som fakt zvedavý prečo je to tak.

10 názorov na “Prečo inštalácie tak žerú CPU?

 1. mno ono to moze mat viaecej pricin
  1. mas zapnute DMA? pretoze ked je pri diskovom radici vypnute DMA, tak vsetky data ktore idu z disku idu cez procesor (a tym ho vytazuju. Pri DMA (Direct Memory Access) sa to deje priamo cez pamat (a obchadza sa procesor)
  2. instalacie su zkomprimovane a rozbalenie tych instalacie tiez chce nejaky ten vykon

 2. hmm … na co vytěžovat při instalaci procesor?

  ???

  ABY JSME INSTALACI NEMĚLI DLOUHOU 1 HODINU!!!

  xDD

 3. jp – neni to uplne pravda, konkretne bracov sempron je normalny athlon XP pre socketA, len premenovany pro prichode Socketu 754 a 939

  100% vyuzitie procesora tu skoro na 100% sposobuje cosi uplne ine 🙂

 4. no to sa necudujem, sempron je odpad na vyrobnej linke, ked nevyjde athlon, daju z toho dolu cache a predavaju to ako cpu pre kancelarske pc, tomu zodpoveda aj ich cena.

 5. no zalezi kolko z tych % padne na zmysluplne operacie
  aj word vie vytazit cpu na 100% a nic nerobit

 6. Nuž neviem napadá ma, že možno záleží na kombinácii veľkosti RAM a frekvencii CPU

 7. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.