PR: Slovenská premiéra štýlového smartfónu LG Optimus L5 v septembri

BRATISLAVA, 9. 7. 2012 – Posledný model z radu „L“, LG Optimus L5, bude na Slovensku už tento rok v septembri. Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví štýlový smartfón E610, LG Optimus L5.


Aj LG Optimus L5 bude verný filozofii L-Style, teda spojenie štýlu a technológie. Telefón bude mať štíhle telo a merať iba 9,8 mm. Telefónu nebude chýbať intuitívne ovládanie a chytré funkcie, ako je NFC „Tag & Play“ pre jednoduché P2P zdieľanie a mobilné platby. Na niektorých ázijských trhoch je telefón Optimus L5 poňatý ako dual SIM; to však nebude platiť pre Českú republiku a Slovensko.

„LG Optimus L5 bude vyvážený telefón, ktorý ponúkne kombináciu štýlového dizajnu, kvalitného displeja, výkonu, výdrže batérie a aj ceny, vďaka ktorej bude telefón veľmi atraktívny. L5 doplní štýlovú radu L-Style, ktorá je na slovenskom trhu zatiaľ zastúpená modelmi L3 a L7“, hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.


Chytrý telefón vsádza na najnovšiu verziu operačného systému Android od Googlu, konkrétne na verziu 4.0, Ice Cream Sandwich. Telefón je vybavený veľkým 4,0″ displejom pre bezchybnú užívateľskú skúsenosť. Vďaka novému užívateľskému rozhraniu je možné úkony zvládať na menší počet dotykov. Telefón je naviac vybavený novou užívateľskú nadstavbou od LG s funkciou QuickMemo™, ktorá umožňuje zapisovať poznámky z akejkoľvek obrazovky bez toho, aby užívateľ musel spúšťať samostatnú aplikáciu.


Na Slovensku sa začne nový LG Optimus L5 predávať od septembra 2012 za cenu okolo 199 € vr. DPH. Nový smartfón bude k dispozícii v čiernej farbe.

Špecifikácia:
– Čipset: MSM7225A (Cortex A5 800 MHz)
– Pamäť: (až) 4GB interná pamäť / Micro SD (až 32 GB)
– Displej: 4,0″ HVGA
– Fotoaparát: Zadný 5,0 MP AF s LED bleskom
– OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
– Kapacita batérie: 1 500mAh
– Rozmery: 118,3 x 66,5 x 9,8 (mm)

V prípade záujmu o bližšie informácie, technické špecifikácie, komentáre k tovarom alebo záujmu o výpožičky produktov kontaktujte, prosím, našu PR agentúru LG-One:
Radovan Švec      Senior Consultant +421 917 445 739 radovan.svec@lg-one.com

O LG Electronics CZ

Spoločnosť LG je silnou medzinárodnou spoločnosťou so sídlom v Kórei, ktorá svojou viac než 50-ročnou tradíciou patrí medzi svetových lídrov a technologických inovátorov v spotrebnej elektronike, domácich spotrebičoch a mobilných komunikáciách. Regionálna pobočka LG Electronics CZ patrí na českom a slovenskom trhu medzi popredných hráčov v predaji spotrebnej elektroniky. Ponúkané portfólio LG je rozdelené do piatich kategórií: Spotrebná elektronika, Domáce spotrebiče, Klimatizačné jednotky, Mobilné telefóny a Informačné technológie. Česká pobočka LG Electronics bola založená v roku 2003, o dva roky neskôr pribudla kancelária v Bratislave. Zamestnáva viac ako 120 zamestnancov, pričom ročný obrat sa pohybuje rádovo miliárdách korún. V celosvetovej skupine LG pracuje viac ako 84 tisíc ľudí, v 112 prevádzkach, v 81 dcérskych spoločnostiach na celom svete.
Produkty spoločnosti LG zaručujú vysokú kvalitu, inovatívnosť a osobitosť. V roku 2011 získala spoločnosť LG ocenenia asociácie EISA za „Najlepšie riešenie 3D domáceho kina“ a „Najlepší prehrávač kombinovaný so systémom priestorového zvuku“. LG sa pravidelne zúčastňuje súťaží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA).

Tlačový hovorca LG Electronics CZ: