PR: Samsung predstavil Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) – prvý tablet s operačným systémom ICS

Samsung rozširuje rad tabletov o nový GALAXY Tab 2 (7.0). Vďaka novej službe Video Hub poteší nielen milovníkov filmov, ale aj tých, ktorí chcú streamovať multimediálny obsah.

Praha, 13. februára 2012 – Samsung Electronics Co., Ltd, popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, dnes na Samsung European Fóre predstavila svoj nový modelový rad tabletov pre rok 2012 na čele so Samsung GALAXY Tab 2 (7.0). V jeho tele drieme dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz a dostupný bude vo verziách 3G a WiFi. Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) bude na svetové trhy uvedený v marci a v predaji bude najskôr vo Veľkej Británii.


„Samsung GALAXY Tab sa na trhu objavil po prvýkrát pred dvoma rokmi a používateľom ponúkol nové možnosti, ako využívať mobilné zariadenia. Spoločnosť Samsung odvtedy svoj rad tabletov aktívne rozširuje a momentálne ponúka niekoľko ďalších veľkostí,“ uviedol JK Shin, prezident divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Nový Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) ponúkne používateľom vynikajúce multimediálne zážitky a efektívnejšiu komunikáciu,“ dodal JK Shin.

Prvý tablet s operačným systémom Android 4.0 ICS

Prvý tablet spoločnosti Samsung vybavený operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) ponúka celý rad vylepšených funkcií nového operačného systému. Patrí medzi ne napríklad vylepšený Android Market, ktorý poskytuje prístup k celkovo 400 000 aplikáciám. Okrem toho používateľské rozhranie umožňuje ovládať aplikácie gestami a ponúka galériu aplikácií pre jednoduchšie ovládanie. Nový operačný systém tiež poskytuje lepšiu konektivitu prostredníctvom HSPA + 21Mbps alebo WiFi.


Android 4.0 ICS obsahuje niekoľko aplikácií vyvinutých spoločnosťou Google, ktoré používateľom umožňujú rýchlo pristupovať k často používaným webovým stránkam a iným aplikáciám. Inovatívna funkcia Face Unlock umožňuje tablet odomknúť prostredníctvom jedinečného softvéru pre rozpoznávanie tvárí.

Dokonalý zážitok z bohatého multimediálneho obsahu

Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) ponúka používateľom jednoduchý prístup k multimédiám prostredníctvom funkcie Samsung Hub. Tá ponúka Music Hub, s ktorou majú používatelia prístup k viac než 17 miliónom skladieb. Používatelia môžu využívať Readers Hub, ktorý poskytuje prístup k viac ako 2,3 miliónom elektronických kníh, 3 500 časopisom a viac ako 2 000 novinám v 51 jazykoch, a Game Hub s okamžitým prístup k najnovším herným titulom. Novinkou je aj Video Hub, ktorý ponúka prístup k viac ako 1 000 filmovým titulom, ktoré je možné kúpiť alebo zapožičať. Vo Video Hub používatelia tabletu GALAXY Tab 2 (7.0) ďalej nájdu filmové kritiky, trailery a odporúčania, ktoré im uľahčia výber zodpovedajúci ich záujmom.

Užívateľské rozhranie Samsung TouchWiz ponúka widgety, ktoré umožňujú jednoducho používať vyššie spomenuté portály. Tablet podporuje tiež novú službu S Suggest, ktorá používateľovi priamo na obrazovke zobrazuje odporúčanie na aplikácie, ktoré by ho mohli zaujímať.


Jedinečný multimediálny zážitok ďalej rozširuje nová služba pre zdieľanie obsahu AllShare Play, ktorá je na mobilných zariadeniach Samsung ponúkaná vôbec po prvýkrát. AllShare Play umožňuje používateľom na tablete GALAXY Tab 2 (7.0) prehrávať alebo streamovať multimediálny obsah z osobného počítača, iného SMART zariadenia Samsung aj z webových úložísk poskytovaných tretími stranami.

Zdokonalené možnosti komunikácie

Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) môžete navyše použiť ako telefón. Tablet podporuje aj skupinové videohovory, skupinové chaty, komunikáciu v mikrokomunitách, v ktorých je možné chatovať či vzájomne zdieľať obsah. Nechýba tu ani funkcia ChatON, ktorá umožňuje prepojiť všetkých používateľov telefónov fungujúcich na akejkoľvek platforme do jednej komunity. Služba ChatON používa namiesto užívateľských mien a hesiel telefónne čísla účastníkov, a ponúka tak ľahký prístup k správam a skupinovým chatom v najrôznejších podobách.


Špecifikácie tabletu Samsung GALAXY Tab 2 (7.0)

Siete

HSPA+  21Mbps  850/900/1900/2100

Procesor

1GHz dvojjadrový procesor

Displej

7” WSVGA(1024×600) PLS TFT

Operačný systém

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Fotoaparát

Hlavný (vzadu): 3-megapixelový s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Doplnkový (vpredu): rozlíšenie VGA pre videohovory

Video

Kodek: MPEG4, H.263, H.264, VC-1, DivX, WMV7, WMV8, VP8

Formát: 3GP, ASF, AVI, MP4, WMV, FLV, MKV, WebM

Prehrávanie/záznam: Full HD pri 30 fps, HD pri 30 fps

Audio

Kodek: MP3, AAC, AC-3, AMR, FLAC, MID, WMA, WAV, Vorbis

Hudobný prehrávač s funkciou SoundAlive

3,5mm konektor na slúchadlá

Funkcie s pridanou hodnotou

Samsung TouchWiz/Samsung L!ve Panel UX

Obchod Samsung Apps

Samsung Kies/Samsung Kies air

Samsung Hub

– Readers Hub/Music Hub/Game Hub/Video Hub

Samsung Hub Widget

– Music Hub/ Game Hub/ Video Hub

Samsung S Suggest

– odporúčanie aplikácií v reálnom čase

Mobilná komunikačná služba Samsung ChatON

AllShare Play

Mobilné služby GoogleTM

– Android Market, Gmail, Google Earth, YouTube, Google Maps,

Synchronizácia s Google Calendar

Plaris

A-GPS/Glonass

* dostupné len vo verzii 3G

Konektivita

Bluetooth® v 3.0
USB 2.0 Host

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct

Senzory

Akcelerometer, digitálny kompas, svetelný senzor, senzor priblíženia (*dostupný len vo verzii 3G)

Pamäť

Užívateľská pamäť 8/16/32 GB + 1 GB (RAM)

MicroSD (až 32 GB)

Veľkosť

193,7 x 122,4 x 10,5 mm, 341 g

Batéria

Štandardná batéria, Li-ion 4 000 mAh


* Dostupnosť a čas spustenia služieb sa budú podľa regiónu líšiť.
* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkcií

1 názor na “PR: Samsung predstavil Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) – prvý tablet s operačným systémom ICS

Nie je možné pridávať komentáre.