PR Recenzia : Relaxos.sk objednávkový systém

Dnes sa do mojej pozornosti dostal celkom zaujímavý portál Relaxos.sk. Jedná sa o objednávkový systém kúpeľných a liečebných pobytov, a my sa teraz naň pozrieme detailnejšie.

Dizajnu portálu ako bežný užívateľ nemám veľmi čo vytknúť. Portál je ladený do veľmi vhodnej žlto bielo modrej kombinácie. Grafický motív ženy v tureckom sede v akomsi oblaku, tu mňa osobne evokuje relaxačnú oddychovú atmosféru, presne takú akú by ste od kúpeľov očakávali. Menu je pre mňa osobne jasne čitateľné a prehľadne logicky zoradené. Nájdete tu prehľad kúpeľov, Welness pobytov, víkendových pobytov, liečebných pobytov, apartmánov. Proste prehľad všetkého čo s kúpeľami a liečením súvisí v ľavom bočnom paneli sa nachádza samotný vyhľadávací systém s bohatými možnosťami filtrovania kritérií. Filtrovať môžeme podľa typu a lokality pobytu, samozrejme aj s možnosťou zadania počtu dní pobytu a maximálnej ceny, ktorú sme ochotný zaplatiť za jednu noc.

 

Záznam na celú obrazovku 26.9.2009 152201

Tak isto možno triediť údaje aj podľa hotelov. Poviete si možno že je to zbytočnosť. Ale niekto radšej býva v mestskom hoteli a niekto napríklad v blízkosti aquaparku. A tak si môžete vďaka tomuto systému nájsť hotel presne podľa vašich požiadaviek. Zadáte prostredie, v akom sa má hotel nachádzať. Lokalitu do ktorej plánujete vycestovať, a štandard hotela. Pri lokalite sa musím pristaviť. Relaxos.sk sa neobmedzuje totiž iba na Slovensko. Ale v ponuke má pobyty v Českej Republike, Rakúsku, Maďarsku či dokonca v Poľsku. Nuž a ako prebieha samotný objednávkový proces ? Veľmi jednoducho.

 

Na krátkom videu máte možnosť vidieť ako objednávkový systém funguje v praxi. Samozrejme nechcel som ísť až po tlačidlo objednaj, aby som si pri mojej šikovnosti nebodaj pobyt neobjednal, ale ako vidno navigácia je celkom jednoduchá a tento systém zvládne naozaj každý , kto aspoň trocha ovláda základ práce s PC. Tiež sa mi celkom páči ,že autori portálu využili tak trochu mashup a spojili portál z Google Maps, čo do značnej mieri uľahčuje prácu pri výbere vášho pobytu.

Samozrejme nič nie je dokonalé a napadlo ma pár vylepšení, tie sa však skôr týkajú komunikácie firma a klient. Napríklad by možno stálo za zváženie okrem klasickej telefonickej hotlinky zaviesť aj Skype linku ako rozšírenie komunikácie s klientmi. V dnešnej dobe keď sociálnym sieťam vládne Twitter a Facebook, by možno tiež stálo za zváženie využite aj týchto sietí k propagácii webu, napríklad pomocou stránky na Facebooku, či už spomínaného Twitter účtu. Ale to už sú len také drobnosti na okraj.

Záver

Celkovo na mňa portál Relaxos.sk pôsobí kladným dojmom. Menu sú teda aspoň podľa mňa ako klasického zákazníka veľmi prehľadne zoradené. SEO odborník by možno nejaké chybičky odhalil. Tak isto poteší aj celkom dobre zvládnutý vyhľadávací a objednávkový systém. Je jednoduchý zrozumiteľný a prehľadný. Naozaj by možno len nezaškodilo zmodernizovať formy komunikácie s klientmi. Veď sa stačí pozrieť na neskutočné množstvo užívateľov Faceboku. Inak je myslim z hľadiska užívateľa Relaxos celkom dobre zvládnutým objednávkovým systémom.

4 názory na “PR Recenzia : Relaxos.sk objednávkový systém

Nie je možné pridávať komentáre.