PR: Nové funkcie a aplikácie pre zariadenia Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800

Spoločnosť  Nokia vydala významnú  aktualizáciu pre chytré telefóny Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800. Aktualizácia prináša nové funkcie a aplikácie, ktoré používatelia ocenia každý deň. Proces aktualizácie zariadení určených pre slovenský trh sa začal a bude pokračovať v ďalších dňoch.

Prvou a veľmi očakávanou funkciou je zdieľanie mobilného internetu cez Wi-Fi známy tiež pod názvom Wi-Fi Tethering. Chytrý telefón Nokia Lumia 710 alebo Nokia Lumia 800 sa premení na Wi-Fi hotspot, ku ktorému môžete pripojiť svoj notebook a ten pripojiť k internetu. Ďalšou novou funkciou je flip-to-silence. Máte schôdzku a nechcete byť obťažovaní hovormi alebo inými upozorneniami?  Položte telefón na stôl displejom dole a všetky zvuky budú stlmené.

Lepší fotoaparát
Okrem nových funkcií dostanú majitelia smartphonov Nokia Lumia aj novú aplikáciu Camera Extras, ktorá bude dostupná na Marketplace. Aplikácia podstatne zvýši schopnosti integrovaného fotoaparátu. Aké možnosti nová aplikácia ponúkne?

  • Vďaka chytrému fotografovaniu skupín osôb budú všetci na fotografii vyzerať výborne. Fotoaparát zachytí rýchlo po sebe päť snímok a pokročilý  algoritmus vyberie každej postave tú tvár, ktorá vyzerá najlepšie.
  • Režim Action Shot je ideálny na fotografovanie  rýchlych a neopakovateľných záberov. Fotoaparát vyfotí dávku snímok, z ktorých si potom budete môcť vybrať tie najlepšie fotografie.
  • Nechcete chýbať na žiadnej fotografii? Potom určite využijete samospúšť. Nastavte fotoaparát tak, aby zabral celú skupinku, pripojte sa k svojím priateľom a nakoniec povedzte „sýr“.
  • S panoramatickou funkciou zachytíte krásny a široký obrázok krajiny. Pokyny na obrazovke vás intuitívne navedú, aby ste vytvorili dokonalú fotografiu úplne automaticky.

To nie je všetko…
Camera Extras vypadá ako niekoľko aplikácií schovaných do jednej, ale nie je to jediná nová aplikácia, ktorá prichádza s aktualizáciou.
– Contact Share umožní jednoduché zdieľanie vizitiek pomocou SMS.
– Play To streamuje fotografie, videá a hudbu z vašej Lumie do DLNA kompatibilných zariadení v domácich sieťach. Aplikácia Play To je dostupná pre všetky zariadenia z rodiny Nokia Lumia.

Aktualizujte teraz
Aktualizácia prichádza postupne do všetkých chytrých telefónov Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800. Na aktualizáciu stačí zariadenie pripojiť k počítaču. Samotná aktualizácia prebieha cez software Zune v prípade PC, prípadne cez aplikáciu Windows Phone 7 Connector, pokiaľ  používate Mac.
Zariadenia Nokia Lumia 610 a Nokia Lumia 900 sú Wi-Fi tetheringom a funkciou flip-to-silence už vybavené. Aplikácia Camera Extras a Contact Share budú čoskoro dostupné na Marketplace.

O spoločnosti Nokia
Nokia je svetová jednotka v oblasti mobilnej komunikácie, ktorej produkty sa stali neoddeliteľnou súčasťou života ľudí na celom svete. Každý deň používa produkty spoločnosti Nokia viac ako 1,3 miliardy ľudí na zachytenie a zdieľanie skúseností, prístup k informáciám, nájdenie cesty, alebo jednoducho na komunikáciu s ostatnými. Technologické a dizajnové inovácie urobili zo značky Nokia jednu z najznámejších na svete. Pre viac informácií navštívte http://www.nokia.com/about-nokia.