PR: Neocube na Slovensku

Nedávno som narazil na údajný hit, ktorý pobláznil hlavu mladším aj starším. Píšem nedávno, pretože až po určitom čase sa mi podarilo tento hlavolam (a rukolam) ovládnuť. Konkrétne sa jedná o magnetické guličky NeoCube, ktoré som si objednal z webu Magulky.sk (zaujímavý názov). Predajcov na Internete som našiel niekoľko, ale keď som sa lepšie pozrel na ceny, zistil som, že všetci ostatní si účtovali poštovné a ich reklamačné podmienky boli nie veľmi priaznivé. Keď som spomenul, že píšem na svojom blogu o zaujímavých veciach a že by som o Neocube mohol napísať krátky článok, dohodli sme sa aj na jednom prekvapení len pre čitateľov môjho blogu. Ale o tom neskôr.

Poviem vám, Maguľky sú užasná vec. Tieto magnetické guličky sa dajú poskladať do rôznych tvarov. Kamošova mladšia sestra z nich dokonca poskladala kabelku 🙂 Niekde sa píše, že je to dokonalý relax, ale kým získate cit na jemnú prácu s guličkami, pekne si zanadávate. A je pravdou to, že ak sa niekomu pochválite, máte po chlebe.. resp. Po guličkách, pretože je to magnet aj na ľudí okolo (lesklé veci pritahujú najmä ženy :))) Je veľmi pravdepodobné, že pri manipulácii sa vám gulička vyšmykne a odskočí napríklad pod gauč, kde sa pritiahne k dákej skrutke. Našťastie, Magulky majú náhradné guličky v cene (tiež dôležitá výhoda oproti iným predajcom)

A teraz zopár technických aj netechnických informácií. Tieto magnetické guličky majú priemer 5mm a údajne dokážu svojou magnetickou silou udržať tisíc násobok svojej hmotnosti. Neviem, neskúšal som. Štandardne sa predávajú v kockách označených NeoCube 6x6x6 obsahujúcich 216 kusov. Darčekové prevedenie v plechovej krabičke vždy poteší 🙂 Pre náročnejších sú k dispozícii aj rôzne farebné Neocube prevedenia. Jedna dôležitá rada ohľadom skladovania znie: Sú to silné magnety, určite ich neukladajte do blízkostí predmetov alebo zariadení, ktoré pracujú s magnetickými médiami (harddisk, kreditka a pod).

A teraz to sľúbené prekvapenie pre mojich čitateľov. Ak si bude chcieť objednať tieto guličky, zadajte do políčka zľavový kód „BRANORAC“ a získate 5% zľavu na celú vašu objednávku. (to políčko sa zobrazí na stránke košíka)

Zatial do zguľkovania a keď sa mi podarí niečo pekné postaviť, pošlem fotky!