PR: Microsoft Office Mobile na smartphonoch so systémom Symbian

Bratislava, Slovensko – Spoločnosť Nokia dnes oznámila, že balík aplikácií Microsoft Office Mobile – World Mobile, PowerPoint  mobile a Excel mobile – je prostredníctvom aktualizácií* dostupný pre telefóny Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro a Nokia C6-01**.

Office Mobile dopĺňa produkty Microsoftu, ktoré už skôr vyšli pre smartphony so systémom Symbian/Nokia Belle. Ide o OneNote mobile, Document Connection, Lync 2010 mobile a PowerPoint Broadcast.

„Aplikácie z balíka Office Mobile zdvihnú Symbian na novú úroveň, ktorú ocenia ako manažéri, tak i IT pracovníci. Smartphony so systémom Symbian či Nokia Belle zvyšujú produktivitu zamestnancov nielen vďaka novým aplikáciám, ale tiež vďaka prepracovanej správe e-mailov a vyriešenej korporátnej komunikácii“, hovorí Petr Kasa, riaditeľ Nokia ČR a SR a ďalej dodáva: „Snáď každý pracovník v kancelárii dnes používa Word, PowerPoint alebo Excel, teraz môže tieto aplikácie používať i vo svojom smartphone.“

Užívatelia vo firmách, ktorí vlastnia telefóny Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro a Nokia C6-01* môžu okrem nových aplikácií od Microsoftu využívať nedávno predstavenú plnohodnotnú turn-by-turn navigáciu Nokia Autom a tiež aplikáciu Nokia Mapy, ktorá obsahuje mapy viac ako 100 krajín z celého sveta. Nový navigačný balík obsahuje tiež aplikáciu Verejná doprava, ktorá slúži na vyhľadanie spojov MHD. Nokia Store, obchod s aplikáciami pre telefóny Symbian a Nokia Belle, obsahuje cez 100 000 aplikácií, každý deň sa z tohto obchodu stiahne viac ako 13 miliónov aplikácií.

Viac informácií v anglickom jazyku o uvedených aplikáciách nájdete na stránke Nokia for Business.

* Aplikácie Office Mobile budú v Nokia Obchode dostupné v priebehu mája 2012.

** Celý balík aplikácií spoločnosti Microsoft pre telefóny Nokia N8, Nokia E6 a Nokia 500 bude dostupný o niečo neskôr, rovnako tak ako pre smartphone  Nokia 808 PureView, ktorý na slovenský trh príde v priebehu druhého štvrťroka tohto roka.

O spoločnosti Nokia

Nokia je svetová jednotka v oblasti mobilnej komunikácie, ktorej produkty sa stali neoddeliteľnou súčasťou života ľudí na celom svete. Každý deň používa produkty spoločnosti Nokia viac ako 1,3 miliardy ľudí na zachytenie a zdieľanie skúseností, prístup k informáciám, nájdenie cesty, alebo jednoducho na komunikáciu s ostatnými. Technologické a dizajnové inovácie urobili zo značky Nokia jednu z najznámejších na svete. Pre viac informácií navštívte http://www.nokia.com/about-nokia