PR: LG predstavuje novú radu monitorov IPS4

BRATISLAVA, 14. 5. 2012 – Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila novú radu monitorov IPS4. Oproti monitorom, ktoré používajú TN (Twisted Nematic) panely, ponúkajú IPS monitory LG lepšiu farebnú reprodukciu, výnimočnú kvalitu obrazu a presné podanie farieb aj zo širokých pozorovacích uhlov.

Vďaka pôsobivo širokým pozorovacím uhlom (178°) umožňujú nové IPS monitory užívateľom vychutnávať jedinečnú kvalitu obrazu bez farebného posunu, či už pred monitorom sedia, stoja, alebo ležia. Obzvlášť plynulé prekresľovanie farieb eliminuje rozmazanie obrazu aj pri najrýchlejších scénach. Akčné zábery, šport i video hry sú vždy ostré a ani dlhodobé sledovanie obrazu nenamáha oči. Výsledkom je bohatší a pohodlnejší zážitok zo sledovania

.

„IPS monitory boli doteraz doménou profesionálnych grafikov, ktorí boli ochotní si priplatiť za kvalitu. S príchodom tejto rady monitorov si však môže IPS monitor zaobstarať úplne každý,“ hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Doménou IPS monitorov je predovšetkým silná konzistencia farieb a minimalizácia farebnej odchýlky. Monitory IPS4 sú schopné reprodukovať pôvodné farby – rozdiel medzi tým, čo vidí fotograf pri fotení, a čo prezeráte na monitore je minimalizovaný. IPS4 monitory sú tak vhodné pre každého, kto sa zaujíma o fotografiu alebo editáciu videa.


Monitory rady IPS4 sú vybavené množstvom užitočných funkcií. Napríklad funkcia Dual Smart Solution umožňuje jedným kliknutím nastaviť beh dvoch monitorov a dokonca vytvára dvojitý hlavný panel a automaticky rozdeľuje obrazovku pre web. Funkcia Dual Screen optimalizuje veľkosť okna podľa počtu otvorených webových stránok, čo optimalizuje prácu s internetom.

Nové monitory sú vybavené lepším káblovým manažmentom, ktorý odstraňuje chaotické klbko drôtov. IPS4 séria je energeticky úspornejšia oproti konvenčným LED monitorom, bez toho aby sa to prejavilo na kvalite obrazu.

Monitory LG série IPS4 prídu na ázijský trh v priebehu mája, nasledovať budú trhy v Európe a Severnej Amerike, kam sa monitory dostanú o niekoľko týždňov neskôr. Slovenskí spotrebitelia sa môžu na nové IPS4 tešiť v júli 2012 za cenu 149 € vr. DPH pre 23″ monitor IPS234 a 139 € vr. DPH za 22″ monitor IPS224

1 názor na “PR: LG predstavuje novú radu monitorov IPS4

Nie je možné pridávať komentáre.