PR: Firmy môžu od dnes výrazne ušetriť aj vďaka privátnemu cloudu a suite nástrojov System Center 2012

Spoločnosť Microsoft  včera v rámci konferencie Microsoft Management Summit ohlásila dve novinky. Prvou je oficiálna dostupnosť  suity nástrojov System Center 2012,  ktorá pomôže firmám šetriť náklady a zároveň zefektívniť ich rast vďaka efektívnejšiemu manažmentu aplikácií a prepojeniu správy privátnych a verejných cloud služieb.  Druhou je premenovanie produktu Windows Server 8 na Windows Server 2012.


Spoločnosť Microsoft včera celosvetovo sprístupnila integrované riešenie Microsoft System Center 2012, optimalizované na vytváranie a správu privátneho cloudu. System Center 2012 umožňuje firmám rýchlejšie reagovať na potreby zákazníkov, optimalizuje náklady na IT a zároveň tak posilňuje aj konkurencieschopnosť. Od tohto dňa je produkt možné zakúpiť prostredníctvom autorizovaných partnerov.

Ďalšou správou, ktorú spoločnosť Microsoft oznámila je, že riešenie operačného systému pre servery s kódovým označením “Windows Server 8“ dostalo nový oficiálny názov Windows Server 2012. Hlavnou úlohou optimalizovaného cloudového operačného systému je pomôcť firmám všetkých veľkostí adaptovať privátny a hybridný cloud computing. To umožní rýchlejšiu správu dát, ušetrí financie  a poskytne výhodu voči konkurencii. Zatiaľ je prístupný vo verzii Beta (US).

Privátny cloud je prirodzeným evolučným krokom v správe a spôsobe využívania IT infraštruktúry, ktorý vychádza z neustále rastúcich požiadaviek moderných spoločností na jej efektívnejšie a transparentnejšie využívanie. Cieľom je najmä pružné škálovanie dodávaných aplikácií a služieb na základe skutočných, obchodných potrieb spoločnosti.

Viac online informácií o System Center 2012 a Windows Server 2012 nájdete tu (US).