Potrebujeme dnes ešte napaľovačky ?

Na Zive.cz sa dnes objavil článok o  programe CDBurner XP s podtitulom, Kdiž ješte potřebujete vypalovat. To ma doviedlo k úvahe, či vlastne v dnešnej dobe ešte potrebujeme vypalovať CD alebo DVD. Jasné, ak si chcem urobiť zálohu legálne kúpeného DVD s hrou, či filmom, tak vtedy možno hej. Ale povedal by som, že ani vtedy to nie je bezpodmienečne nutné. Stačí ak sa pozrieme na ceny USB kľúčov, zároveň s tým ako rastie ich kapacita. Či ak sa pozrieme na ceny a kapacity externých diskov, alebo NAS úložísk. Naozaj začínam mať pochybnosti o tom, či napaľovanie, ešte dlho prežije. Ja som napríklad kúpil externý 1.5 Terabajt disk Samsung za 107 €. Takže napaľovanie je už ozaj na zamyslenie. A ako to riešite vy? Zálohujete na externé disky, prípadne na NAS úložisko, alebo ešte lepšie niekde online, či ste tak povediac stará škola a stále ste neopustili svoju napaľovačku ?

19 názorov na “Potrebujeme dnes ešte napaľovačky ?

  1. Brano, oficialne 16GB, no a poziciaval by si taky? Vies, ci sa niekde nezapatrosi? 🙂
    Predsa len vyhoda DVD je to, ze maju smiesne ceny, ak bude stat 8GB kluc 2€ tak potom to je ine 🙂

  2. Brano, a pozical by si niekomu, koho ani poriadne nepoznas ten HDD za 107€ alebo by si mu radsej napalil dve DVD-cka? 🙂

  3. CD a DVD sú podľa mňa mŕtvy formát. V prípadnej distribúcii napr. filmov na USB kľúčoch v budúcnosti vidím oveľa väčší potenciál. Na druhej strane je pravda, že dáta na flash pamätiach majú omnoho kratšiu životnosť ako tie na optických médiach. SSD tak isto zamieša karty s týmto biznisom.

  4. Brano, a pozical by si niekomu, koho ani poriadne nepoznas ten HDD za 107€ alebo by si mu radsej napalil dve DVD-cka? 🙂

  5. CD a DVD sú podľa mňa mŕtvy formát. V prípadnej distribúcii napr. filmov na USB kľúčoch v budúcnosti vidím oveľa väčší potenciál. Na druhej strane je pravda, že dáta na flash pamätiach majú omnoho kratšiu životnosť ako tie na optických médiach. SSD tak isto zamieša karty s týmto biznisom.

Nie je možné pridávať komentáre.