Posledný deň v Prahe Dell a meeting v čajovni

Tak priatelia, dnes je piatok a to je aj posledný deň môjho pobytu tu v Prahe, a zajtra sa poberám znova na cestu domov. A čo sa dialo dnes ? Nuž dnes to bolo celkom pestré čo sa týka meetingov. Do obeda, vlastne ešte skoro ráno, som si to namieril autobusom na Chodov. Tam som zamieril do takého menšieho IT mestečka The Park. Konkrétne som bol dohovorený s Ondrejom Bačinom na návšteve v spoločnosti Dell. Ondra mi predviedol také malé dátové centrum, ktoré si v pohode dáte do pracovne pod svoj stôl, a ani nezbadáte, že ho tam máte, tak neskutočne tiché je. A to tá mašina pri spotrebe necelých 600Watt dokáže obhospodáriť 4 servery a 25 diskov.

Hádam sa mi toto dátove centrum podarí dostať domov aj na testovanie. Mal som možnosť porovnať hluk s klasickým serverom a poviem vám, že z miestnosti kde bol server umiestnený sme museli vypadnúť do dvoch minút. Taký tam bol rámus. Kdežto pri tomto malom príručnom datacentre by som vydržal pokojne aj spať.

Verte či nie ale pri tomto datacenre domácom naozaj netreba slúchadlá

Potom ma Ondra hodil do centra mesta, za čo mu týmto ďakujem. Po poludní som sa stretol s Frankiem, ktorého poznám hlavne s Twitteru. Posedeli sme v útulnej čajovni, na dobrom čiernom čaji, a pri dobrej debate v podniku nazvanom Dobrá Čajovna, ak si správne pamätám. Jedná sa o veľmi útulný podnik v jednom z dvorov na Václavskom námestí.

Nuž a tým sa v podstate môj pobyt v Prahe definitívne skončil. Cestu na internát už akosi nepočítam. A čo zajtra ? Zajtra už len ostáva odovzdať kľúče od izby, a dopraviť sa do 12:30 na Florenc, keďže o 13:00 mi odtiaľ odchádza autobus do Bratislavy. Takže toto bol môj posledný zápis na blogu z pobytu v Prahe, avšak určite nie som v Prahe posledný raz. Dúfam, že sa vám moje Pražské zápisky dobre čítali.