Piešťany: Deň druhý

V čase keď čítate tento príspevok, tak pravdepodobne beží tretí deň môjho pobytu v Piešťanoch. Avšak, rád by som vám čo to povedal o ďaľších procedúrach, ktoré som tu absolvoval. Bola to dvojica procedúr a to parafínový zábal na ruky a kúpeľ s morskou soľou. K tomu parafínovému zábalu. Ako si mi pri názve nedocvaklo, že sa nejedná o nič iné ako o riadne horúci vosk. Procedúra vyzerá asi tak, že striedavo ponoríte jednu aj druhú ruku pár krát do kade s riadne horúcim voskom. Potom vám ruky zabalia do uteráka a asi desať minút sedíte a čakáte. Po desiatich minútach vás odbalia, a na rukách vám ostane vrstva vosku, ktorý si pekne ošúpete ako keby ste mali druhú kožu. Na moje prekvapenie vás táto procedúra ani veľmi nedepiluje, ako by ste si mohli myslieť.

Nasledovala procedúra kúpeľ  z morskou soľou. Poviem vám tak perfektne nastavenú vaňu som dlho nezažil. Keď sa mašina rozbehla masáž ktorú ste s trysiek dostali veru stála za to. Keďže všetky procedúry mám vďaka ochote personálu časované do poludnia. Mám celé popoludnie až do 19:00 voľné. A tak som vybehol hotelovým autobusom hotela Máj pekne do centra mesta. Prešiel som sa až na kúpeľný ostrov, kde som na moste čírou náhodou stretol môjho známeho, a tak sme celkom príjemne pokecali.

 Následne som posedel na čapovanej kofolke v Kantíne, kde hrala staré šlágre pravdepodobne rovnako vekovo stará dvojica dôchodcov. Žena hrala na klavíri a muž spieval a hral na harmonike. Potom som si skočil ešte na menší dezert do kaviarne Elizabeth. Dezert bol v podobe makových šúlancov. Aj keď presne do dnes nechápem prečo sa toto jedlo radí medzi dezerty, keďže sme ho doma robievali ako hlavný chod. Tak či onak boli skvelé.  A aj utorok bol celkom fajn. Ale aby to tu zas neboli samé Piešťany, tak taký súhrnnejší post prinesiem zase vo štvrtok.