Peter Stašák zažaloval admina stránky Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka Nedalo sa postupovať fikanejšie?

Omediach.com dnes informovalo o celkom zaujímavej záležitosti, korá sa odohrala na slovenských Facebookoch.

Na Facebooku vznikla pred istým časom stránka pod názvom, Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka. Bola to celkom milá recesia, a  nezaznamenal som tam ani nejaké vulgárnosti, či urážky na osobu pána Stašáka.

Pokiaľ šlo len o neškodnú recesiu, tak bolo všetko zrejme relatívne v pohode. Problém však nastal, keď autor začal pripravovať predaj predmetov, a tričiek na tému mena pána Stašáka, pravdepodobne bez jeho osobného súhlasu, čo sa mu samozrejme nijako nemohlo páčiť, keďže sám isto predáva svoje promo predmenty. A tak sa stalo, že pán  Stašák podal na dotknutého admina žaobu, čo je samozrejme jeho plné právo.

Tiež by sa mi totiž nepáčilo, ak by niekto rpedával predmenty v mojom mene, s mojou podobizňou, a poškodzoval by tým vlastne môj biznis. Avšak mohlo sa postupovať oveľa prefíkanejšie.

Obe strany sa mohli dohodnúť na nenápadnej spolupráci. Osoh by mal jednak pán Stašák, a jednak aj admin dotknutej, teraz už zablokovanej stránky.  Spolupráca mohla byť kľudne v podobe promovania  reálnych koncertov. Pretože takto sa o pánovi Stašákovi dozvedeli aj tý čo ho nepoznali.

Tým samozrejme neobhajujem konanie admina stránky, ktoré ukazuje, že nie je tak úplne jedno, čo stvárate doma v izbičke na Facebooku. A že vaše konanie vo svete virtuálnom, sa vám môže hockedy vypomstiť vo svete reálnom. Preto aj ja mám osobné krédo, že sa chovám v  online priestore a na Facebooku tak, aby som sa za svoje chovanie nemusel v reále hanbiť.

Zdroj: Omediach.com