Pár dobrých rád ako neprečerpať mobilné dáta

Na internete ako takom a aj na tom mobilnom fungujem už nejaký ten piatok. Vyskúšal som už asi všetkých našich operátorov, a tak sa dnes zameriam hlavne na pár tipov pre tých menej zdatných užívateľov mobilného internetu, a dám vám pár rád zo svojej vlastnej skúsenosti, ako sa chovať pri mobilnom internete tak, aby vás nečakal šok v podobe prečerpaného dátového limitu a tým pádom nízkej rýchlosti, či vyššej faktúry. Takže poďme na to.

Rada číslo jedna videá

Nikdy ale naozaj nikdy nepozerajte na mobile YouTube videá. Počul som mladíka v predajni že pre neho je YouTube video veľmi dôležité. Ok ale nepočká to než prídem domov ? Ušetrí si tak cenné dáta a vyhne sa spomaleniu internetu.

Rada číslo dva WiFi

Použite Wifi vždy tam kde to ide. Ušetríte si veľa drahocenných dát. Tak napríklad Rajecké Teplice sú temer celé pokryté WiFi vrátane vonkajších priestorov. Kiež by takých miest  pribúdalo.  Ale Wifi dnes nie je problém nájsť v akejkoľvek kaviarni.

Rada číslo tri mobil ako modem

Dnešné mobilné telefóny majú síce možnosť tetheringu. Ale rozhodne neodporúčam používať ho veľmi aktívne ala náhradný modem. A už vôbec sa nevypláca hra cez takéto pripojenie CounterStrike. Nie že by to nebolo hrateľné. Ale prispieva to k rýchlemu prečerpaniu dát. A aj moderné weby nie su zrovna dátove tintítka. Takže tethering od teraz beriem ako východisko z núdze a na klasické surfovanie radšej použijem WiFi alebo dátový paušál.

Rada číslo štyri. 

Denné  pravdepodobne aj kreditné internety asi tiež nebudú na veľké pravidelné surfovanie. Sásm som sa presvedčil keď som denný internet prečerpával veselo a faktúra bola 45 € a tka znova mením na klasický internet domáci.

Záver

Takže ako vidno rozumným používaním mobilného internetu sa dá veľa mobilných dát ušetriť. Navyše sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam v podobe veľkej faktúry v prípade nižších balíčkov.

 

2 názory na “Pár dobrých rád ako neprečerpať mobilné dáta

  1. doplnil by som synchronozaciu len ked to naozaj treba resp pouzitie aplikacii ktore obmedzuju neustale odosielanie a prijimanie dat na pozadi a riesia to len v urcitych intervaloch.napr juice defender

Nie je možné pridávať komentáre.