Návrat k starému hobby

Ako ste si isto všetci všimli, tak som sa po čase vrátil k mixovaniu. Spomínam si keď som sa pár rokov dozadu radil s @alian aký mix si  kúpiť. Dal som na jeho rady a na miesto Hercules DJ console  MK2, som siahol vtedy po Behringer BCD 3000. Urobil som dobre. BCD3000 je skutočne dobrý mixpult pre vaše pc či notebook. Ale má jedno malé mínus. Je trocha rozmernejší a nepohodlný na prenášanie napríklad na naše Bojnické akcie. V tomto čase však Hercules vypustil do sveta Hercules DJ Console MK4. A veru táto konzola vyzerá naozaj o dosť kompaktnejšie a mobilnejšie ako BCD300cka. Najlepšie však na nej je, že má zabudované audio rozhranie, čo znamená, že odľahčíte vašej zvukovej karte na PC, a vaše repro napichnete priamo na MK4rku. Je to fajn, lebo pár raz sa mi už stalo, že to počas mixovania ovládač BCD 3000 prosoto nezvládol, a odmietol akokoľvek reagovať. Čo je samozrejme dosť prúser uprostred roboty, zvlášť keď si mix nahrávate. Hercules MK4 sa u nás napríklad v takom Notape, predáva za celkom rozumných 209 €, čo je myslím celkom príjemná cena. Ďalším plusom MK4 je , že ako zdroj audia nemusíte použiť iba vaše Pc, či gramofóny, ale napríklad aj váš iPod. Čo pri BCD3000 nebolo dosť dobre možné. Takže zvažujem dokúpenie aj tohto zariadenia do mojej DJskej zbierky. A potom Bojnice traste saaa. 😀

hercules-dj-console-mk4

 

Summer crazy mix by Brano Rac

6 názorov na “Návrat k starému hobby

  1. o.k. Len v predchádzajúcom poste si písal, že je to ako s bicyklovaním…. Niektorí sme pomocné kolieska ako machri preskočili a museli sme padnúť na hubu, aby sme gravitáciu začali brať vážne. 🙂 Trénovať s konzolou treba hlavne doma, keď už bude zvládnutá, potom by som kupoval novú, prenosnejšiu a ťahal ju do sveta.

  2. Braňo. Opat raz – radsej kvalitu ako kvantitu by som odporucil. Nebudem hodnotit vyber skladieb, to je vysoko subjektivne, tu by sme sa nezhodli. Skor ako do rozsirovania zbierky konzol by som svoju energiu venoval snahe zvladnut tu sucasnu. A do 9-10 min „natlacit“ mozno len dve skladby ale so zvladnutym prechodom.

  3. Braňo. Opat raz – radsej kvalitu ako kvantitu by som odporucil. Nebudem hodnotit vyber skladieb, to je vysoko subjektivne, tu by sme sa nezhodli. Skor ako do rozsirovania zbierky konzol by som svoju energiu venoval snahe zvladnut tu sucasnu. A do 9-10 min „natlacit“ mozno len dve skladby ale so zvladnutym prechodom.

      • o.k. Len v predchádzajúcom poste si písal, že je to ako s bicyklovaním…. Niektorí sme pomocné kolieska ako machri preskočili a museli sme padnúť na hubu, aby sme gravitáciu začali brať vážne. 🙂 Trénovať s konzolou treba hlavne doma, keď už bude zvládnutá, potom by som kupoval novú, prenosnejšiu a ťahal ju do sveta.

Nie je možné pridávať komentáre.