Nultý ročník akcie BITE zvládnutý na výbornú

Tento víkend sa v Bratislavskej Inchebe konal na slovenské pomery najväčší IT event aký si vieme u nás predstaviť BITE Expo. No a  ja ako  IT novinár som na ňom samozrejme nesmel chýbať. No a ako bolo? Dalo by sa to opísať jedným slovom, že výborne. Avšak to by bolo veľmi slabé a tak sa poďme pozrieť na to ako to celé dva dni prebiehalo.

 Piatok 

Piatok bol hlavne dopoludnia určený odbornejšej verejnosti a nám novinárom a bloggerom. Po registrácii sme sa všetci poponáhľali do prvej sekcie, v ktorej bol hlanvý stage a kde IT spoločnosti vystavovali svoje produkty.

Ako prvý bod programu, bola keynote General managera spoločnosti Microsoft Slovakia. Markusa Breyera, Vo svojom príhovore hovoril jednak o súčasnosti. Ale načrtol aj to ako by mohlo dnešné IT vyzerať v budúcnosti.  Následne po keynote sa otvorili brány odbornej časti, ktorú zastrešovala spoločnosť Microsoft nazvanej BITE Pro.

MarkusBreyer

 Tu som sa zúčastnil s toho množstva prednášok v podstate len dvoch, keďže nie som programátor, a prednášky boli naozaj čisto odborné. A to na výbornej prednáške o Gamifikácii od Marcela Klima,a  tak isto na veľmi zaujímavej prednáške Analýza správania hráčov od Alžbety Kováčovej s Pixel Federation. Táto prednáška pojednávala o tom, čo všetko sa dá o hráčoch zistiť s Facebookových hier a ako to využiť vo svoj prospech.

Po týchto prednáškach sa otvorila aj tretia časť výstavy BITE Games venovaná hrám. A tu bolo veru tiež na čo pozerať. Microsoft vytvoril obrovskú XBOX zonu, vrátane stage kde sa dal po registrácii u hostesky vyskúšať XBOX One. Za prvý deň si ho vyskúšalo niečo cez 400 ľudí.

Samozrejme v hernej časti bol  stage o ktorý sa staral SECTOR a prebiehali na ňom rôzne súťaže v hrách či krátke prednášky. Tak isto tu bola k videniu novinka v podobe PS4. A nechýbalo ani Ninetendo so svojimi produktami, či Brloh prípadne DELL s počítačmi a notebookmi Alienware. No ačo sa dialo v sobotu?

muzeummobilovRetrokutik

Sobota 

V sobotu som na BITE dorazil niečo krátko pred deviatou hodinou. No a podľa očakávania bola sobota veľmi náročným dňom. V tento deň som vynechal prednášky, keďže ako som povedal boli až veľmi odborné, a zameral som sa skôr viac na stánky vystavovateľov a na hernú sekciu.

xboxzona XBOXOne XBOXOnezona

K videniu bolo toho naozaj neúrekom. Či už to boli najnovšie notebooky Aceru, ASUSu Dellu alebo spoločnosti Lenovo, Prípadne  súťaže a atrakcie, ktoré páchala redakcia PC Revue. Samozrejme nechýbala ani panelá diskusia so zástupcami spoločností ESET, Lenovo, Microsoft  a Nokia. Tu bolo zaujímavé hlavne to, že otázky pokladalo priamo publikum, takže boli naozaj luxusné.

BITEGames PS4panelovka

Samozrejme BITE nebol len o produktoch a o hrách, ale aj o networkingu. Stretol som tu zopár kamošov, tak isto nadviazal nové kontakty, a tak možno pribudne na blogu aj test pár nových značiek. Minimálne jedna sa risuje.

A aké bolo finále? Rozdelil by som to pre mňa na také dve grand finále. O jedno sa postaral team PC Revue pod vedením Ondreja Macka. A áno tušíte správne, išlo o ich slávne crashtesty.

Tu neostalo bez zaujímavosti, že notebook Lenovo ktorý trápili vydržal záťaž temer štvrť tony bez výraznejšieho poškodenia a pri zachovaní plnej funkčnosti. Displej dorazil až divák, ktorému dovolili naň poriadne dupnúť až to zabolelo aj moderátorov a asi aj divékov. Ale notebook v podstate stále bežal. Ranu z milosti sekerou dostal až od redaktorov PC Revue.

Druhé grand finále sa odohrávalo na stage v časti Games. Tu sa za mohutného tlieskania vo finále tancovalo na pódiu na hru Dance Central 3 a vzduchom lietali tričká a hry na XBOX,a a atmosféra bola naozaj skvelá.

Záver 

Ako teda bolo na BITE a a ko ho hodnotím? Myslím, že prvý ročník sa na takto rozmernú veľkoakciu veľmi podaril. Pri XBOX One organizátori urobili dobre, že pred vstupom do zóny zaviedli registráciu. Takto sa vyhli prípadnej tlačenici, keďže XBOX One bolo naozaj iba zopár exkluzívnych kúskov.

Bufet bol pre mňa vyriešený tiež vyhovujúcim spôsobom. Pri pokladnici ste si zakúpili určitý počet žetónov, a tými ste potom platili za jedlo a nápoje.

Výborne bolo vymyslené aj rozdelenie sekcií Games a Expo tie boli od seba oddelené sekciou Pro, tým pádom sa navzájom nerušili pódiá a zóna  pred prednáškovými sálami sa stala vhodným tichým priestorom na stretnutia a diskusiu.

Organizátorom trena jednoznačne pogratulovať k vydarenému a výborne zvládnutému podujatiu. Už teraz sa teším na ďalší ročník tejto veľkej akcie, a pevne dúfam, že sa s tejto udalosti stane každoročá tradícia.

2 názory na “Nultý ročník akcie BITE zvládnutý na výbornú

Nie je možné pridávať komentáre.