Nová aplikácia Speedometer z dielne spoločnosti Sygic prinesie miliónom vodičov viac kľudu na cestách

Bratislava – 14. februára 2014 – Ani vás už nebaví večná hra na skrývačku? Spoločnosť Sygic dnes predstavila novú aplikáciu, ktorá by mala zmierniť stres spojený s každodenným dochádzaním do práce. Aplikácia Speedometer by Sygic doteraz dostupná len pre Android zariadenia je oddnes dostupná aj pre telefóny s operačným systémom iOS. Pre zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8 bude dostupná v priebehu niekoľkých dní. Aplikácia je skvelým pomocníkom pre milióny vodičov, ktorí nemajú prehľad o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách.

Radary a kamery na svetelných križovatkách sú stále častejším javom na cestách, a tak sa vodiči stále viac obávajú, že sa náhodne dopustia prekročenia rýchlostného limitu, najmä v horšie osvetlených častiach a na málo frekventovaných vedľajších cestách, kde chýba jasné značenie. Vďaka aplikácii Speedometer by Sygic už ale nebudú musieť myslieť na to, či práve nevchádzajú do úseku sledovaného radarom a budú sa tak môcť v plnej miere sústrediť na situáciu na ceste a bezpečnú jazdu. Navyše sa budú môcť podieľať na vytváraní databázy rýchlostných radarov, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase.

„Aplikácia Speedometer by Sygic je ideálnym riešením pre vodičov, ktorí chcú venovať plnú pozornosť dopravnej situácii a nechcú sa rozptyľovať pátraním po radaroch ukrytých na ich trase,“ hovorí CEO spoločnosti Sygic Michal Štencl. „Naša nová aplikácia je navrhnutá práve pre týchto vodičov. Má jednoduché, prehľadné rozhranie, ktoré poskytuje užitočné dopravné informácie a tiež štatistiky, ktoré charakterizujú individuálny spôsob jazdy a pomáhajú vodičom, aby sa stále zlepšovali a naučili sa jazdiť chytrejšie a úspornejšie.“

Aplikácia Speedometer by Sygic ponúka:

  • upozornenie na 55 000 rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách po celom svete;

  • možnosť upozorniť ostatných vodičov na kamery v okolí stlačením jediného tlačidla;

  • štatistiky o jazdách, mimo iného o čase strávenom za volantom, priemerné rýchlosti a najazdené vzdialenosti;

  • možnosť nastavenia upozornenia na vlastné rýchlostné limity;

  • jednoduché, intuitívne používateľské rozhranie bez zbytočných informácií, ktoré by vodiča mohli rozptyľovať;

  • výhody crowdsourcingovej komunity používateľov, ktorí spoločne aktualizujú databázu rýchlostných radarov a zdieľajú informácie s ostatnými vodičmi.*

 

Spoločnosť Sygic je popredným výrobcom navigačného softwaru. Jej produkty využíva už viac ako 33 miliónov používateľov v 115 krajinách sveta. Pri vývoji svojej aplikácie pre lokalizáciu radarov zúročila svoje bohaté skúsenosti a znalosti o navigačných technológiách i problematike dopravy, a tak sa vodiči môžu spoľahnúť na to, že o radaroch s kamerou a kamerách na svetelných križovatkách dostanú vždy maximálne presné informácie. Dáta o rýchlostných limitoch a umiestneniach kamier sa ukladajú do telefónu používateľa, takže aplikácia nie je závislá od signálu na mobilných či bezdrôtových sieťach. To je výhodné ako vo vidieckych oblastiach, kde býva občas horší signál, tak aj v mestách, kde sú mobilné siete často preťažené.

Aplikácia Speedometer by Sygic je po celom svete** k dispozícii zadarmo v obchodoch iOS App Store, Google Play a do Windows Phone Store príde už čoskoro. Vodiči, ktorí majú okrem upozornenia na kamery, ktoré ponúka aplikácia Speedometer, záujem tiež o funkcie navigácie, ako sú podrobné hlasové pokyny či informácie o dopravnej situácii, si môžu stiahnuť aplikáciu Sygic GPS Navigation (k dispozícii v obchodoch iOS App StoreGoogle Play).

*Táto funkcia je dostupná s internetovým pripojením

**Okrem Francúzska, Švajčiarska a Lichtenštajnska