Notebook SONY VAIO triedy CS s nádychom luxusu

Pred istým časom som dostal na recenziu 15,1 palcový notebook SONY VAIO. Celkom som bol na tento notebook z vyššej triedy značky VAIO zvedavý. Nuž a čo sa skrýva pod kapotou tohto 14,1 palcového krásavca, tak na to sa teraz spoločne pozrieme.

Dizajn a usporiadanie prvkov

Dizajn tohto 14,1 palcového notebooku od SONY je skutočne exkluzívny. Mne sa do rúk dostalo prevedenie v hnedej farbe. Musím povedať, že pre mňa osobne je hnedá na notebooku trocha nezvyklá, avšak v tomto prípade ma veľmi príjemne prekvapila. S tohto stroja jednoducho pri prvom pohľade cítiť jemný nádych luxusu. Avšak s lesklým spracovaním notebooku som mal trochu technický problém pri fotení, keďže sa statív s fotoaparátom a so mnou v notebooku neskutočne odrážal. Ale to už skôr spomínam ako takú pikošku. Poďme si teraz povedať niečo o rozložení prvkov.

DSC_0054

DSC_0046

 

Na prednej strane tohto notebooku nájdete dve čítačky kariet. Keďže sa jedná o produkt SONY, tak sa tu okrem klasickej čítačky nachádza aj čítačka na SONY MemoryStick pro duo. V strede sa nachádzajú kontrolné diódy no a na pravo sa nachádza vypínač WIFI modulu.

DSC_0057

Na poravom boku notebooku nájdete elegantne maskovanú DVD mechaniku a slot pre prídavné karty , jeden USB port a LAN port. Na druhej strane sa nachádza klasický výstup pre VGA monitor, dva USB porty, port S400 a samozrejme výstup pre sluchadlá a mikrofón.

DSC_0061

DSC_0064

Kapitolou samou pre seba je tak trochu klávesnica. V tomto notebooku totiž nenájdete klasickú klávesnicu, kde sa klávesi tlačia jedna na druhú, ale klávesnicu s krásne separovanými klávesami, ktorá tak trocha pripomína klávesnicu notebookov od Apple. Nad klávesnicou sa nachádzajú tlačidlá pre ovládanie multimédií, tlačidlo capture a tlačidlo na vypnutie notebooku. Na samom vrchu displeja si všimnete webkameru SONY Motion Eye.

DSC_0032

DSC_0026

 

Disk, Ram a CPU

Dizajn však pri notebookoch nie je všetko. A tak si povieme teraz niečo viac o jeho technickej výbavičke.

Notebook je osadený procesorom Intel Core 2 duo na frekvencii 2,40 Ghz. Ďalej v tomto krásavcovi nájdete 320 GB disk značky Seagate. Nuž a celé toto dopĺňa nadupaná grafická karta nVidia GeForce 9300M GS a výbavu dopĺňa 4GB RAM. Keď som videl túto zostavu tak som si povedal, že pri takomto notebooku, by som pomaly možno ani nepotreboval klasické PC. Windows Vista rating 4,8 hádam hovorí za všetko. A keď pripočítate veľkosť disku a RAM naozaj niet čo riešiť. Len ma trochu prekvapuje, že v SONY nenainštalovali na 4GB RAM priamo 64 bitový operačný systém. Myslím že tento notebook by s ním nemal vonkoccom žiaden problém.

 

OS

Nuž a keď som tu už tak krásne načal softvér, povieme si aj voľačo o ňom. V notebooku ako som už naznačil je predinštalovaný operačný systém Windows Vista Home Premium. Ďalej tu nájdete špeciálny softvér na ovládanie multimédií. V mojom modeli sa nachádzal aj NOD od spoločnosti ESET. Netuším však či je toto štandardná výbava. Ak však áno, tak je to dosť dobrý ťah od SONY. Takže ak je to tak tak je potom aj softvérová výbava na veľmi dobrej úrovni.

Záver

14,1 palcový notebook SONY VAIO je veľmi elegantný a výkonný stroj. Celkom dobrým nápadom sa zdá byť separovaná klávesnica ala Apple. Poteší tiež veľmi klaviltná grafika a silný porcesor či dostatok diskového priestoru a RAM. Samozrejme sa jedná o trocha drahší prístroj. Avšak za jeho cenu okolo 40 000 ešte na koruny dostávate veľmi solídnu mašinku, ktorá dokáže výkonnostne nahradiť aj stolné hučiace PC.

3 názory na “Notebook SONY VAIO triedy CS s nádychom luxusu

  1. V prvej vete 15.1 palcovy, v druhej 14.1, tak ktory to je ? 🙂 Inak celkom pohoda, az na ten skapaty displej.

Nie je možné pridávať komentáre.