Notebook ASUS G750JH sen každého hráča

Medzi sviatkami som mal možnosť testovať ďalší  herný notebook. Po DELL Alienware mi na stole pristál ASUS ROG G750JH. Nuž a mi sa spoločne na toto herné delo v podaní spoločnosti ASUS pozrieme.

Dizajn

Povedali by ste, že pri notebooku dizajn nezohráva až takú úlohu. Avšak opak je pravdov. Ako pri každom produkte aj tu obal predáva, a pri hernom notebooku to platí dvojnásobne, keďže hráči sa veľmi radi prezentujú svojou hernou výbavou.

Notebook ASUS G750JH je dizajnovo naozaj veľmi elegantným kúskom, ktorého dizajn má však aj drobné nedostatky. Ak sa dobre pozriete na fotografiu zistíte, že telo notebooku je na zadnej strane vyššie ako na prednej. Čo je v tomto prípade skvelá vec pre ergonómiu, a tento nápad celkom ASUSU chválim.

Na pravej strane notebooku potom nájdete dvojicu USB portov, LAN port, HDMI port, vstup pre mikrofón a slúchadlá,a v neposlednom rade pomaly ale isto sa presadzujúci Thunderbol port. Samozrejme tu nesmie chýbať ani konektor pre pripojenie adaptéru.

Na ľavej strane notebooku ASUS G750JH nájdete Blue-Ray DVD kombo mechaniku, ďalšiu dvojicu USB portov a čítačku pamäťových kariet.

No a čo nájdeme po otvorení veka notebooku? V prvom rade je to matný 17 palcový displej s maximálnym rozlíšením 1920×1080 Full HD. Následne tu máme HD webkameru no a veľmi elegantne spracovanú klávesnicu, ktorá je narozdiel od DELL Alienware podsvietená decentnou bielou farbou. Tak isto sa tu nachádza veľmi dobre spracovaný, a relatívne veľký touchpad.

Nad klávesnicou nájdete už len tlačidlo pre vypnutie a zapnutie notebooku a pod ňou logo Republic of Gamers, ktoré sa vyníma aj na veku notebooku.

Na zadnej strane potom po dizajnovej stránke zaujmú dva veľké otvory, ktoré slúžia pre lepšie chladenie notebooku, a údajne sú inšpirované vojenskými stíhačkami.

Aby som však len nechválil, musím dizajn aj jemne skritizovať. Veko je totiž potiahnuté nie veľmi šťastným materiálom. Pôsobí síce luxusne, ale veľmi rýchlo na ňom necháte odtlačky prstov.

A ako je na tom G750 s výkonom?

Lenže ako všetci vieme, herný notebook nie je len dizajnom živý, ale hlavne tým aký výkon ponúkne hráčom. Ani tu sa ASUS nekašlal.

Ako CPU bol veľmi dobre zvolený Intel Core i7 4700HQ najnovšej generácie. CPU Sekunduje možných až 32GB DDR3L RAM na 1600 MHz. Kapacita RAM sa pohybuje v závyslosti konfigurácie, v akej si notebook kupujete. V mojom prípade to bolo 16GB RAM.

V ASUS nešetrili ani na grafickej karte, a tak v notebooku nájdete grafiku od psoločnosti NVIDIA. Konkrétne sa jedná o GeForce GTX 780M s až 4GB GDDR5 video RAM, čo je naozaj brutálny výkon, a luxusne sa na takomto dele hralo všetko od Battlefield až po Eurotruck Simulator 2. Výkon tejto grafiky ma v hrách naozaj príjemne prekvapil a skláňam sa pred ním.

Ok to by bola grafika RAM a CPU. Ale kam inštalovať všetky naše milované hry? Tak tu je na výber hneď niekoľko rôznych kombinácií v závislosti od konfigurácie nottebooku.
Mne sa do rúk dostala konfigurácia vybavená 1TB 5400 otáčkovým HDD pre dáta a 256 GB SSD pre systém. Poviem vám, že toto kombo bolo Veľmi dobrou voľbou. Jednakk sa hráč nemusí báť, kam že to nainštaluje všetky tie hry, a podruhé notebook vďaka SSD disku štartuje priam bleskovo.

A ako je na tom zvukovo?

Všetci isto dobre viete, že v hrách je veľmi podstatná aj zvuková stránka, len nedávno som tu testoval veľmi zaujímavé slúchadlá od spoločnosti Logitech. A ako je na tom po zvukovej stránke ASUS G750JH?

Musím sa priznať, že som sa trocha obával kvality, lebo predsa len notebook. Avšak ostal som veľmi príjemne prekvapený. Čo sa podania výšok týka, tak o tie sa starajú kvalitné stereo reproduktory, príjemné basy zase zabezpečuje malý basový reproduktor.

Pri hrách ako Counter-Strike je veľmi dôležité počuť odkiaľ prichádza váš súper, a to pri týchto reproduktoroch nebol problém. Ďalšie prevapenie sa nachádza vo vstupoch pre slúchadlá. ASUS doň totiž umiestnil menší ekvalizér s technológiou SonicMaster. Takže po zvukovej stránke notebook príjemne prekvapil.


A čo operačný systém?

Nuž tu som mal malú dilemu. Notebook ASUS G750 sa dodáva s operačným systémom Windows 8. Lenže v mojom prípade nastal menší problém. Ak som chcel inštalovať hru zo Steamu, Steam síce inštaláciu spustil, ale tá okamžite zhodila celého klienta, a ten sa následne odmietal zapnúť.

Toto samozrejme nedávam za vinu notebooku ako skôr systému, ale spomenúť to musím. Ako náhle som totiž na notebook nainštaloval starý dobrý Windows 7, čuduj sa svete všetko šlapalo ako hodinky.

Záver

Ak ste vášnivý hráč, a obzeráte sa po nejakom tom výkonnom hernom stroji, a naviac sa rozhodujete, medzi desktopom, či notebookom, tak si myslím, že je celkom na mieste zvážiť aj kúpu notebooku ASUS G750JH

Toto herné delo myslím úplne nahradí váš desktopový počitač. Jednak vysokým výkonom a podruhé aj dostačujúcou veľkosťou displeja. Ak je vám však 17 palcov predsa len málo, nie je problém pripojiť externý monitor akýchkoľvek rozmerov.

Malými nepríjemnosťami môže byť spomínaný povrch veka notebooku, či Windows 8, ale možno to bola len nejaká náhoda. Taktiež treba počítať s tým, že tento notebook len tak prenášať nebudete, keďže sa jeho váha približuje k 4,5 kilogramom.

Ak však túžite po vysokom výkone a chcete vyrážať sem tam na nejakú LAN party, tak si myslím, že tento stroj je tá správna voľba.

tip