Nokia vďaka cenovo dostupným chytrým telefónom pripojí k sieti ďalšiu miliardu ľudí

Barcelona, Španielsko – 24. februára 2014 – Spoločnosť Nokia dnes na Mobile World Congress uviedla päť nových, cenovo dostupných telefónov, vrátane Nokia X, rodiny chytrých telefónov, ktoré vedia spustiť aplikácie pre Android™, služby spoločnosti Microsoft a unikátne aplikácie Nokia, vďaka čomu podčiarka svoj záväzok pripojiť k internetu ďalšiu miliardu ľudí.

 

  • Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL prichádzajú s cenou cieliacou na rýchlo rastúci trh cenovo dostupných telefónov, ktorý je odrazovým mostíkom na ceste používateľov k telefónom Lumia, a umožňujú využívať služby spoločnosti Microsoft ako je Skype, OneDrive či outlook.com.

  • Nokia Asha 230 je v súčasnosti cenovo najdostupnejším dotykovým telefónom značky Nokia s cenou 45 €.

  • Nokia 220 je mobilným telefónom pripraveným na internet s podporou sociálnych sietí a cenou 29 €.

 

Stephen Elop, výkonný viceprezident divízie Nokia Devices & Services, komentoval uvedenie produktov nasledovne:

“Spoločnosť Nokia prepojila miliardy ľudí po celom svete. Dnes sme demonštrovali, aké je naše portfólio produktov pripravené na to, aby pripojilo i ďalšiu miliardu ľudí k skvelým možnostiam, ktoré im ponúka internet.“

“Naša dobre premyslená stratégia stavia na ponuke štyroch produktových radov, vrátane cenovo dostupných entry modelov ako je nová Nokia 220, našich entry dotykových telefónov Asha ako je nová Nokia Asha 230, našich nových chytrých telefónov Nokia X, X+ a XL primárne navrhnutých pre rastúce ekonomiky a našej rodiny produktov Lumia, kde predstavujeme najnovšie inovácie a poskytujeme plnú kompatibilitu s produktmi a službami spoločnosti Microsoft,“ dodal.

Rodina produktov Nokia X prináša to najlepšie zo všetkých svetov

Rodina produktov Nokia X ponúka špičkové spracovanie a dizajn, spolu so sviežim používateľským rozhraním na báze dlaždíc inšpirovanými našou rodinou telefónov Lumia. Všetky telefóny prichádzajú s funkcionalitou Fastlane – obrazovkou, ktorá používateľom umožňuje jednoduchšie prepínať medzi ich obľúbenými aplikáciami. Ľudia môžu pristupovať k starostlivo vybraným a otestovaným aplikáciám z Nokia Store i k viac než tuctu obchodov s aplikáciami tretích strán alebo ich do telefónu nahrávať i napriamo. Priamo v telefóne sú pripravené obľúbené aplikácie Nokia, vrátane online i offline HERE Máp, navigácie HERE Autom a aplikácie Nokia MixRadio pre streamovanie hudby a sťahovanie playlistov. Všetky telefóny majú tiež predinštalované aplikácie a hry tretích strán, vrátane Plants vs. Zombies 2, Viber, Vine a Twitter.

Nokia X Family

Rodina telefónov Nokia X je tiež cenovo dostupnou bránou do sveta populárnych služieb spoločnosti Microsoft, vrátane bezplatného cloudového úložiska OneDrive. S nákupom ľubovoľného chytrého telefónu Nokia X získajú používatelia na vybraných trhoch tiež mesačné predplatné Skype Unlimited World, čo je ideálne pre medzinárodné volanie na pevné linky vo viac ako 60 krajinách a mobilní telefóny v 8 krajinách.

Prvý z telefónov, Nokia X, prichádza so 4” kapacitným IPS displejom a 3 MPx fotoaparátom. Nokia X+ je optimalizovaná pre fanúšikov multimédií, ktorí si môžu užívať viac hier, hudby, fotografií a videí, a to vďaka väčšej operačnej pamäti i dátovému úložisku. Nokia X i X+ budú dostupné v svietivej zelenej, červenej, azúrovej, žltej, čiernej a bielej farbe. Tretí člen rodiny – Nokia XL – sa pýši 5“ displejom s 2 Mpx čelným fotoaparátom – ideálnym pre videotelefonovanie prostredníctvom Skype – a 5 Mpx zadním fotoaparátom vybaveným automatickým ostrením a bleskom. Nokia XL bude dostupná v svietivej zelene, oranžovej, azúrovej, žltej, čiernej a bielej farbe. Celú rodinu produktov Nokia X poháňa dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon a je u nej k dispozícii podpora pre dve SIM karty, čo ľuďom umožňuje voliť medzi SIM kartami a získať tak lepšie tarify.

Nokia X sa začne predávať okamžite s cenou začínajúcou na 89 € na trhoch v oblasti Ázie a Pacifiku, Európy, Indie, latinskej Ameriky, stredného východu a Afriky. Nokia X+ a Nokia XL sa na týchto trhoch objavia začiatkom druhého kvartálu za ceny 99 € respektíve 109 €.

Pôsobivé telefóny pre generáciu „mobilných nováčikov:“ Nokia Asha 230 a Nokia 220

Spoločnosť Nokia tiež odhalila dva ďalšie telefóny navrhnuté pre používateľov, ktorí sa stretávajú s internetom po prvý raz.  Nokia Asha 230 obohacuje populárny rad mobilných telefónov Asha. Pre používateľov predstavuje ideálny prvý plne dotykový mobilný telefón. Nokia Asha 230 ponúka všetky výhody platformy Asha, vrátane funkcionality Fastlane a prístupu k populárnym aplikáciám ako Line, WeChat a WhatsApp. Jedným posunom prstu po zamknutom displeji smerom hore sa aktivuje vstavaný fotoaparát a jediný dotyk zase umožní používateľom zdieľať fotografie prostredníctvom ich obľúbenej sociálnej siete. Nastávajúca aktualizácia softwaru prinesie do Nokia Asha 230 až 7 GB bezplatného cloudového úložiska Microsoft OneDrive a možnosť automaticky zálohovať fotografie do cloudu.

Nokia-Asha-230-group

S cenou iba 45 € je Nokia Asha 230 cenovo vôbec najdostupnejším dotykovým telefónom radu Asha. Dostupná bude okamžite vo variante pre jednu i dve SIM karty na trhoch v oblasti Ázie a Pacifiku, Európy, Indie, latinskej Ameriky, stredného východu a Afriky.

Spoločnosť Nokia tiež predstavila svoj najlacnejší telefón s podporou mobilných dát: Nokia 220 so svojim lichotivým dizajnom umožňuje, aby bol internet dostupnejším pre viac ľudí po celom svete. So svojim 2,4“ farebným displejom a klávesnicou odolnou proti prachu i poliatiu je Nokia 220 skvelou voľbou pre ľudí, ktorí sa s mobilnými telefónmi, internetom, Facebookom, Twitterom a vyhľadávačom Bing, ktoré sú k dispozícii priamo v telefóne, stretávajú vôbec po prvýkrát.  Koncová predajné cena Nokia 220 začína na 29 €. Telefón bude na trhoch v oblasti Ázie a Pacifiku, Európy, Indie, latinskej Ameriky, stredného východu a Afriky, dostupný ihneď, a to vo variantoch pre jednu i dve SIM karty.